Efektowny powrót kobiecej Pogoni Szczecin do ligi [ZDJĘCIA]

Jakub Lisowski
Pogoń Szczecin - KKP Bydgoszcz 5:0
Pogoń Szczecin - KKP Bydgoszcz 5:0 Andrzej Szkocki
Ekstraklasa piłkarska kobiet. Pogoń Szczecin pokonała KKP Bydgoszcz 5:0 i przerwała serię porażek ligowych.

Pogoń rozpoczęła sezon od zwycięstwa 2:0 w Koninie, a później nastąpiła seria czterech porażek z rzędu. Sytuacja zrobiła się na tyle nerwowa, że coraz częściej pojawiały się plotki, że posadę straci Robert Dymkowski. Legendarny napastnik Pogoni z lat 90. latem został zatrudniony w roli pierwszego trenera dziewczyn. Debiut miał świetny, ale później krytykowano zespół i szkoleniowca za błędy w defensywie czy brak pomysłu w ataku.

Pogoń miała ostatnio dużo czasu, by poprawić formę. Ostatni mecz rozegrała w połowie września, a później pauzowała. Jeden mecz Pogoni został przełożony, a dodatkowo swoje spotkania rozgrywała reprezentacja Polski. Miesięczna przerwa chyba została wykorzystana wzorowo, o czym może świadczyć wynik sobotniego meczu.

Pogoń podejmowała KKP Bydgoszcz, która w sezonie też zdobyła do soboty trzy punkty. Trener Dymkowski postawił na sprawdzone zawodniczki i efekt był właściwy. Pogoń przeważała od początku, już do przerwy zdobyła trzy bramki. Po zmianie stron dominacja wciąż była wyraźna. Przyjezdne były aktywniejsze, ale niczym specjalnym nie zaskoczyły Pogoni.

Pogoń Szczecin - KKP Bydgoszcz 5:0 (3:0)
Bramki: Weronika Szymaszek (18.), Natalia Oleszkiewicz dwie (30. i 45.), Zofia Giętkowska (58.), Nikola Dębińska (79.).