Ekstraklasa. Oceniamy Jagiellonię za mecz z Lechem. Dali radę bez Vassiljeva

Mariusz Warda
Ekstraklasa. Oceniamy Jagiellonię za mecz z Lechem. Dali radę bez Vassiljeva Andrzej Zgiet
Ekstraklasa. W hitowym meczu 18. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia wygrała z Lechem i zapewniła sobie fotel lidera. Poniżej oceny gospodarzy dzisiejszego meczu.

Marian Kelemen - 6
W pierwszej połowie miał dwie okazje do błyśnięcia umiejętnościami. Raz zachował się znakomicie, ale w sytuacji bramkowej mógł interweniować dużo lepiej. Gol obciąża jego konto. W drugiej połowie wybitna interwencja po strzale Majewskiego.

Rafał Grzyb - 7
Gdyby nie on, Robak w drugiej połowie dałby Kolejorzowi remis. Dobry występ na prawej obronie.

Guti – 6
W pierwszej połowie raz przysnął po dośrodkowaniu. Poza tym porządny występ.

Ivan Runje - 7
Solidny. W ofensywie dałby rzut karny, gdyby arbiter zauważył faul na nim.

Piotr Tomasik - 6
Włączanie się do akcji ofensywnych na plus, na minus wykonanie rzutów rożnych (chyba, że jego celem było polowanie na głowę Arajuuriego).

Taras Romanchuk - 6
Złapał żółtą kartkę, która wyklucza go z gry w kolejnym spotkaniu. Poza tym pewny. Raz uchronił swój zespół przed pewną stratą gola.

Jacek Góralski - 7
Grał czysto i solidnie. Niezły występ reprezentanta Polski.

Przemysław Frankowski – 6
Powinien mieć asystę w pierwszej połowie, ale Karol Świderski "okradł" go z niej fatalnym wykończeniem. W kolejnej okazji znowu obsłużył Świderskiego, ale tym razem górą był Putnocky. W drugiej połowie nie wykorzystał prezentu od rywala i sam zmarnował setkę.

Karol Świderski- 7
Raz geniusz, raz junior. Trafił na 1:0, ale gdy miał piłkę na 2:0 (i leżącego na murawie obrońcę) sieknął nie wiadomo gdzie. Mimo to wyższa ocena za trafienie.

Dmytro Chomczenowskyj - 6
Nieźle wyglądał na skrzydle, ale nie sposób odnieść wrażenia, że optymalną formę złapie dopiero w rozgrywkach wiosennych.

Fedor Cernych - 8
Asysta przy golu na 1:0 miód malina. Jeszcze lepsze wykończenie przy trafieniu na 2:1. Gracz meczu.

Rezerwowi:
Patryk Klimala - 7
Nie wymiękał w walce z Arajuurim. Gdyby wykazał się lepszą skutecznością, mógł zaliczyć wejście smoka. Bardzo widoczny w ofensywie.

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

TOP 10 letnich transferów w Lotto Ekstraklasie

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Ekstraklasa. Oceniamy Jagiellonię za mecz z Lechem. Dali radę bez Vassiljeva - Gol24