Ekstraklasa siatkarek. Legionovia nadal bez zwycięstwa

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
Paweł Dubiel / polska press
We wtorkowym spotkaniu ekstraklasy siatkarek zespół IŁ Capital Legionovia Legionowo, który w tym sezonie nie wygrał ani razu, uległ na wyjeździe BKS Bostik Bielsko-Biała 1:3. Był to pierwszy mecz, w którym drużynę z Mazowsza prowadził Grzegorz Kowalczyk.

23 grudnia ogłoszono, że zastąpił on trenera Pawła Kowala. Wcześniej Kowalczyk był jego asystentem.

"Podejmiemy rękawicę" - tak nowy szkoleniowiec Legionovii odpowiedział we wtorek na pytanie czy widzi szansę na utrzymanie drużyny w ekstraklasie.

Drużyna z Legionowa jest jedyną w ekstraklasie, która w dziewięciu kolejkach nie odniosła ani jednego zwycięstwa. Zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i nie ma na koncie nawet punktu. Jednak spotkanie w Bielsku-Białej rozpoczęła sensacyjnie. Wygrała pierwszą odsłonę 25:21. Był to trzeci wygrany w tym sezonie set przez ten zespół. Zdaniem Kowalczyka nie można mówić jeszcze o "światełku w tunelu". Podkreślił, że jego zawodniczki czeka ciężka praca.

"Od drugiego seta BKS zaczął zdecydowanie mocniej zagrywać. W efekcie przestaliśmy dobrze przyjmować. Popełnialiśmy też proste błędy w ofensywie, których nie wymusił rywal. Chodzi tutaj o ataki w aut czy w siatkę" - dodał wspomniany trener.

Kolejne spotkanie Legionovia rozegra 8 stycznia 2023 r. W Legionowie zmierzy się z drużyną Moya Radomka Lotnisko Radom. Trzy dni wcześniej BKS Bostik zagra w Opolu z UNI. (PAP)