Piotr Szymański
screen Polsat Sport
El. MŚ 2022. Polska - Albania. Do ogromnej kontrowersji doszło w 64. minucie wysoko wygranego przez Polskę meczu z Albanią (4:1). Czy Kamil Glik faulował w polu karnym zawodnika rywali?

Polska - Albania. Rzut karny dla Albanii po faulu Glika?

W czwartek reprezentacja Polski wysoko pokonała Albanią na PGE Narodowym (4:1), ale wynik zamazuje obraz tego spotkania. Długimi fragmentami to goście dominowali i tworzyli więcej sytuacji bramkowych.

W jednej z nich, w 64. minucie (przy prowadzeniu 3:1), po raz kolejny wyraźnie spóźniony był Kamil Glik. Środkowy obrońca Benevento gonił Reya Manaja w polu karnym i poszedł na raz wślizgiem, by nie dopuścić Albańczyka do oddania strzału. Efekt? Na całe szczęście dla biało-czerwonych tylko rzut rożny dla przeciwnika.

Sędzia Maurizio Mariani z Włoch błyskawicznie został otoczony przez Albańczyków, którzy domagali się podyktowania jedenastki. Nic nie wskórali, a wycięty równo z murawą Manaj obejrzał jeszcze żółty kartonik. Natomiast jak pokazały telewizyjne powtórki, Glik ewidentnie zamiast w piłkę, trafił w nogi rywala. Komentujący mecz w TVP Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn aż zamilkli.

Waszym zdaniem Albanii należał się rzut karny po wślizgu Glika?

MEMY po meczu Polska - Albania. Reprezentacja Polski wygrała, ale kibice przez długi czas nie mogli w pełni zaufać tej drużynie. Głupie błędy w defensywie i nie do końca kontrolowane przez nasz zespół spotkanie to główne zarzuty po wygranej nad Albanią. Na szczęście polski zespół zdobył 3 punkty, a my znów możemy się pośmiać z twórczości internautów. Oto MEMY po meczu Polska - Albania.