Elana Toruń przegrała w meczu kontrolnym z Ursusem Warszawa [WYNIK, RELACJA]

(LN)
Elana Toruń - Ursus Warszawa 1:2 (zdjęcie ilustracyjne)
Elana Toruń - Ursus Warszawa 1:2 (zdjęcie ilustracyjne) Sławomir Kowalski
Piłkarze Elany Toruń rozegrali drugie spotkanie kontrolne. Podopieczni Rafała Góraka przegrali na stadionie przy ul. Przy Skarpie z Ursusem Warszawa 1:2 (0:1).

- Spokojnie to tylko sparing – stwierdził Rafał Górak, szkoleniowiec Elany. - Graliśmy z mocnym zespołem. Należy pamiętać, że za piłkarzami trudny tydzień, w którym mieliśmy siedem jednostek treningowych. Nie przywiązuję wagę do wyniku, ale na pewno przeanalizuję stracone bramki.

Przez pierwsze 20 minut nasz zespół prezentował się całkiem nieźle. Niestety, później lepszym zespołem byli goście.

Stołeczna jedenastka prowadzenie objęła w 22. minucie, gdy Paweł Wolski pokonał Michała Nowaka. 17 minut po przerwie było już 0:2, a tym razem piłkę w siatce umieścił Arkadiusz Ciach. Ursus mógł wygrywać wyżej, ale jego zawodnikom zabrakło skuteczności.

Serwis transfermarkt.de przedstawił nową wycenę piłkarzy w europejskich ligach - w tym także w naszej Ekstraklasie. Sprawdźcie, jak prezentuje się jedenastka najdroższych piłkarzy z polskiej ligi!

Najdroższa jedenastka Ekstraklasy według Transfermarkt [NOWE KWOTY]

Natomiast żółto-niebiescy nie stworzyli sobie zbyt wielu sytuacji, ale wykorzystali jedną. W 81. minucie w polu karnym faulowany był Adrian Wróblewski i sędzia podyktował rzut karny. Po piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Mariusz Kryszak. Uderzenie toruńskiego pomocnika obronił golkiper z Warszawy, ale przy dobitce był już bezradny.

Mecz w wyjściowej jedenastce rozpoczął testowany Daniel Ciechański, ale nie pokazał nic specjalnego. W drugiej połowie na boisku pokazał się Damian Zagórski, kolejny gracz, który jest obserwowany przez toruński sztab szkoleniowy.

- Zawodnicy mieli okazję do pokazania się. W niedzielę mamy kolejny mecz kontrolny z Orlętami Aleksandrów Kujawski i także dostaną szansę. Wkrótce podejmiemy decyzję o ich przyszłości w naszym klubie.

Dodajmy, że spotkanie z czwartoligowcem z Aleksandrowa Kujawskiego rozpocznie się o godzinie 13, czyli 60 minut później niż wcześniej planowano.

Elana Toruń – Ursus Warszawa 1:2 (0:1).

0:1 Paweł Wolski (22), 0:2 Arkadiusz Ciach (62), 0:3 M. Kryszak (81)

Elana: Nowak (46, Poloczek) – Będzieszak (60, Chmielewski), Mysiak, Ciach, Urbański) – Stefanowicz (60, Kraska), Kryszak, Lenkiewicz (46, Zagórski), Górka (75, Wróblewski) – Kozłowski, Ciechański (60, Kościelniak)

POLUB NAS NA FACEBOOKU:

Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ, a dowiesz się więcej!

Materiał oryginalny: Elana Toruń przegrała w meczu kontrolnym z Ursusem Warszawa [WYNIK, RELACJA] - Nowości Dziennik Toruński