Energa Basket Liga Kobiet: Zwycięstwa BC Polkowice i Ślęzy na początek 2022 roku

Dawid Foltyniewicz
BC Polkowice
Dolnośląskie kluby rozpoczęły 2022 rok od pewnych zwycięstw. BC Polkowice wygrało z Polskimi Przetworami Basketem 25 Bydgoszcz 94:51, a Ślęza Wrocław pokonała Energę Toruń 74:61.

BC Polkowice na inaugurację ligowych zmagań w 2022 roku przyszło zmierzyć się z brązowym medalistą poprzedniego sezonu. Na parkiecie oba zespoły dzieliła jednak różnica klas, a „Pomarańczowe” wygrały każdą kwartę. W ostatniej popisały się serią 19:0 i pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie pięciu punktów.

– Czekamy na nową zawodniczkę i nasza rotacja była dzisiaj węższa, ale pokazałyśmy siłę i determinację. Będąc na boisku w czwartej kwarcie, nawet nie zauważyłam tego, że jesteśmy tak blisko granicy zdobycia 100 punktów. Gra się od pierwszego do ostatniego gwizdka. Jesteśmy silnym zespołem, a co najważniejsze, zbudowaliśmy zgraną drużynę – oceniła spotkanie Weronika Telenga.

W meczu nie zagrała Feyonda Fitzgerald. Jej kontrakt z BC wygasł z końcem 2021 roku.

Bez wątpienia więcej emocji przyniosło starcie Ślęzy Wrocław z Energą Toruń. Pierwsza i ostatnia kwarta miały wyrównany przebieg, natomiast środkowa część rywalizacji należała do 1KS-u. Podopieczne Arkadiusza Rusina ostatecznie wygrały 74:61.

Należy przyznać, że w grze wrocławskiej ekipy było dużo przestojów, ponadto wciąż nieco szwankuje skuteczność. Nie zmienia to jednak faktu, że Ślęza jest obecnie wiceliderem Energa Basket Ligi Kobiet, tabeli przewodzi BC.

14. kolejka Energa Basket Ligi Kobiet

BC Polkowice – Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 94:51 (29:13, 18:13, 22:20, 25:5)
BC: Mavunga 19, Gertchen 17, Telenga 13, Zięmborska 11, Cado 11, Gajda 9, Spanou 7, Grabska 4, Puter 3, Jeziorna 0.
Basket 25: Eivery 14, Jeffery 12, Alleyne 10 (13 zb), Stankiewicz 6, Poboży 4, Zmierczak 3, W. Sobiech 2, Fontaine 0, R. Sobiech 0, Zasada 0.

1KS Ślęza Wrocław – Energa Toruń 74:61 (16:17, 23:12, 19:14, 16:18)
Ślęza: Bright 19, Jakubiuk 17, Wilson 10, Jasnowska 10, Stefańczyk 7, Drop 5, Fekete 4, Kuczyńska 2, Szajtauer 0.
Energa: Scaife 14, Sarr 14, Adebayo 12, Pszczolarska 7, Wieczyńska 5, Podkańska 4, Bennett 3, Nowicka 2, Grzenkowicz 0.

Pozostałe mecze: Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów Wielkopolski – SKK Polonia Warszawa 112:82, Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – GTK Gdynia 73:37, VBW Arka Gdynia – CTL Zagłębie Sosnowiec (przełożony, nowego terminu na razie nie podano).