Espadon przegrał 0:3. Niezły tylko jeden set. Znów zamieszanie na boisku

(paz)
Espadon w pierwszym i trzecim secie zdobył łącznie zaledwie 27 punktów...
Espadon w pierwszym i trzecim secie zdobył łącznie zaledwie 27 punktów... archiwum
Kolejno do 14, 23 i 13 przegrywali poszczególne sety siatkarze Espadonu Szczecin w wyjazdowym meczu z Cuprum Lubin. Po zakończeniu spotkania miała miejsce niecodzienna sytuacja.

Cuprum Lubin - Espadon Szczecin 3:0 (25:14, 25:23, 25:13)
Espadon: Gałązka, Borovnjak, Sladecek, , Wika, Kluth, Mihułka (l) oraz Perłowski, Miłuszew, Cedzyński, Ruciak, Wołosz.

Cuprum w tym sezonie we własnej hali nie stracił choćby seta. W sobotnim meczu był zagrożony tylko w drugiej partii.

W pierwszej gospodarze nie pozwolili gościom na wiele. Zaczęli od 7:2. Czas dla Espadonu miał miejsce przy wyniku 12:5, ale wiele nie pomógł, bo szczeciński zespół do końca tego seta zdobył jeszcze tylko dziewięć oczek.

Porażka do 14 podziałała mobilizująco na podopiecznych trenera Milana Simojlovicia. Espadon pierwszy raz w tym meczu wyszedł na prowadzenie, nawet na trzypunktowe. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a szczecinianie prowadzili już 22:23. Jednak możliwość wygrania seta chyba ich sparaliżowała, bo trzy punkty z rzędu zdobyło Cuprum.

Ostatni set był bliźniaczo podobny do pierwszego. Z tą różnicą, że Espadon zdobył jeszcze mniej punktów...

Okazało się, że spotkanie zostało zakończone przedwcześnie, ponieważ analiza protokołu wykazała, że przy stanie 20:10 w trzecim secie doszło do błędu sędziowskiego. Zawodnicy zostali poproszeni o powrót z szatni na boisku i raz jeszcze rozegrano końcówkę meczu. Ta, w duchu wzajemnego szacunku i poszanowania zasad fair play, została rozegrana przez zawodników obu drużyn w bardzo luźnej atmosferze, a wynik nie uległ zmianie.

W następną sobotę szczecinianie zagrają na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom.

Materiał oryginalny: Espadon przegrał 0:3. Niezły tylko jeden set. Znów zamieszanie na boisku - Głos Szczeciński