Espadon Szczecin nie zdołał zatrzymać pędzącego Trefla Gdańsk

Karol Merk
Karolina Misztal
Trefl Gdańsk ostatnio przegrał na początku stycznia. Zatrzymać pędzących gdańskich lwów nie udało się także Espadonowi. Gdańszczanie wygrali w Szczecinie 3:0 (25:20, 25:14, 25:21)

Początek meczu nie zapowiadał dominacji gdańskiego Trefla. Espadon po kilku minutach prowadził z drużyną Andrei Anastasiego 5:1. Gdańskie lwy dały radę opanować grę i powoli odrabiały stratę, aż doprowadziły do wyniku 14:14. Przy stanie 17:17 Trefl zaczął dominować i set zakończył się wygraną gdańszczan 25:20.

W drugim secie siatkarze Trefla już całkowicie kontrolowali grę. Od 14 punktu gospodarzy, tylko gdańszczanie zdobywali punkty, zaliczając serię 9 trafień z rzędu. W drugim secie Trefl stłamsił Espadon Szczecin i ta część spotkania zakończyła się wynikiem 25:14.

W ostatnim secie obudzili się szczecinianie. Początek trzeciego seta należał do nich. Espadon prowadził do 6 punktu. Wtedy to goście wyrównali i przejęli kontrolę nad grą. Nadzieja na wygrany set wróciła jeszcze do siatkarzy ze Szczecina, gdy przy stanie 18:23 zawodnicy Espadonu zaczęli odrabiać straty. Zdążyli jednak zdobyć już tylko 4 punkty. Trzeci i ostatni set zakończył się wygraną Trefla 25:21.

TOP Sportowy24: Żyły skok w bok

Materiał oryginalny: Espadon Szczecin nie zdołał zatrzymać pędzącego Trefla Gdańsk - Dziennik Bałtycki