Jakub Maj
Jakub Maj
Bartosz Bereszyński goni Sancheza.
Bartosz Bereszyński goni Sancheza. Serie A/YouTube
Bartosz Bereszyński został jednym z antybohaterów ostatniego meczu Empoli. Polak przy jednej z bramek Interu Mediolan nie upilnował rywala, który w bardzo łatwy sposób strzelił gola. Nagranie stało się hitem sieci. Internauci zastanawiają się, czemu tak doświadczony obrońca nie wrócił za napastnikiem.

Bartosz Bereszyński "bohaterem" meczu z Interem Mediolan

W poniedziałek Inter wygrał z Empoli 2:0 w ramach 30. kolejki Serie A. Nerazzurripewnie zmierzają po mistrzostwo Włoch, gdyż obecna przewaga nad AC Milanem jest ogromna. 14 punktów daje bardzo duży spokój ekipie z Mediolanu.

W drużynie gości zagrało aż trzech Polaków - Sebastian Walukiewicz, Bartosz Bereszyński oraz Szymon Żurkowski. "Bereś" stał się antybohaterem Empoli przy drugiego gola dla rywala. Polak bardzo leniwie gonił Alexisa Sancheza, który w 81. minucie pędził w stronę bramki. Nagranie, na którym obrońca porusza się w żółwim tempie stało się hitem internetu.

Kibice od razu przypominają sytuację z mundialu w Katarze w 2022 roku, kiedy Krystian Bielik w podobny sposób wracał za Francuzami, którzy ruszyli z szybkim atakiem. Środkowy pomocnik otrzymał za swoje zachowanie zasłużoną krytykę, szczególnie że kilka minut wcześniej pojawił się na boisku, więc miał jeszcze spore zapasy siły.

Bartosz Bereszyński został powołany przez Michała Probierz na marcowe mecze barażowe Euro 2024, ale obrońca Empoli nie zagrał nawet minuty. Kibice szyderczo komentują, że 51-letni selekcjoner postąpił bardzo dobrze, gdyż bardzo szybkie i przebojowe skrzydła Walijczyków mogły w łatwy sposób ogrywać doświadczonego zawodnika. 31-latek w Empoli przebywa na wypożyczeniu z Sampdorii, która obecnie walczy o powrót do Serie A.

Po nich zdecydowanie więcej się spodziewaliśmy. Przychodzili jako gwiazdy oraz wielkie hity transferowe, ale PKO Ekstraklasa bardzo szybko ich zweryfikowała. Kluby takie jak Lech Poznań, Legia Warszawa czy Raków Częstochowa wydały na swoich zawodników worek pieniędzy - a ci są cieniami własnych piłkarzy. Oto największe rozczarowania transferowe w PKO BP Ekstraklasie ostatnich lat! Sprawdź, który klub sprowadził najwięcej "niewypałów transferowych". Kliknij w przycisk po prawej stronie, aby zobaczyć największe niewypały w PKO BP Ekstraklasie!

Największe rozczarowania transferowe ostatnich lat. Niewypał...