Finał Pucharu Polski kobiet. Medyk Konin - Górnik Łęczna 3:0

Marcin Gołembiewski
Medyk Konin pokonał Górnika Łęczna w finale Pucharu Polski kobiet, który odbył się we Włocławku. To 7. triumf Medyka w historii, który w tym sezonie zanotował dublet, niedawno zapewnił sobie też mistrzostwo Polski.

Medyk - Górnik 3:0 (1:0)
Bramki: Agata Tarczyńska (16), Katarzyna Daleszczyk (58, głową), Anna Gawrońska (81)

ZDJĘCIA. ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZU MEDYK KONIN - GÓRNIK ŁĘCZNA - TUTAJ

Tak Agata Tarczyńska zdobyła pierwsza bramkę w tym meczu.

Przed meczem

Medyk to mistrza tegoroczny mistrz Polski. Górnik jest bliski wywalczenia drugiej lokaty. Zagrają więc dwie obecnie najlepsze ekipy w Polsce. Medyk to obrońca pucharu z 2015 roku, w który to pokonał Górnika 5:0. Zespół z Konina wygrał także 3 ostatnie finały, w sumie ma na koncie 6 trofeum. Czwartkowy Mecz Medyk - Górnik będzie 32. spotkaniem w historii o Puchar Polski Kobiet.

Z meczu przeprowadzimy relacje na żywo. Zapraszamy już przed g. 17.

Niestety w Medyku nie zagra kontuzjowana Aleksandra Pakulska, pochodząca Brześcia Kujawskiego, występująca także w zespole z Włocławka. Podczas spotkania 17 września 2014 roku zdobyła pierwszą bramkę na przebudowanym za ponad 30 mln. złotych obiekcie podczas meczu eliminacji mistrzostw świata 2015 Polska - Bośnia i Hercegowina 3:1

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK WŁOCŁAWEK 2016- WYNIKI, ZDJĘCIA, WIDEO

ZDJĘCIA Z MECZU POLSKA - BOŚNIA HERCEGOWINA 3:1

Klubowego spotkania tej rangi we Włocławku jeszcze nie było. W 1991 roku (24 lipca) na stadionie OSiR grały zespoły Zagłębia Lubin i GKS Katowice o Superpuchar Polski. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 (Mirosław Prokop 23 - Krzysztof Walczak 56), karne 3:2 lepiej wykonywali piłkarze z Katowic i wywalczy trofeum. Mecz oglądało około 7 tys. widzów.

Dodajmy, iż od wtorku na boiskach ze sztuczną nawierzchnią OSiR rozgrywane są mistrzostwa Polski juniorek młodszych. W niedzielę zespoły, które zajmą drugie lokaty w grupach zagrają o brązowy medal (g. 10), a zwycięzcy o g. 11.30 zmierzą się o mistrzostwo Polski.

Materiał oryginalny: Finał Pucharu Polski kobiet. Medyk Konin - Górnik Łęczna 3:0 - Gazeta Pomorska