Fogo Power triumfuje w cyklu Speedway Best Pairs Cup

KW
Jarosław Pabijan
Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik (rezerwowy Tobiasz Musielak) wygrali ostatni, trzeci turniej w Ostrowie i triumfowali w całym cyklu.

Drugie miejsce w Ostrowie i całym cyklu zajęła ekipa Eport2000.pl, czyli Piotr Protasiewicz, Grzegorz Zengota i Janusz Kołodziej. Na najniższym stopniu podium sobotniej imprezy i końcowego zestawienia stanęła drużyna Nice Racing: Artiom Łaguta, Grigorij Łaguta i Antonio Lindbaeck.

Kiepsko wypadli mistrzowie świata z Monstera. Greg Hancock i Chris Holder nie zdołali przebić się nawet do barażu. Wprawdzie Amerykanin w jednym z wyścigów miał defekt na punktowanej pozycji, ale to nie może być wytłumaczeniem dla gwiazd. Rezerwowym w ekipie Monstera był Tai Woffinden, ale ani razu nie wyjechał na tor. Monster nie stanął też na podium klasyfikacji końcowej, przegrywając wyścig dodatkowy o 3. miejsce z Nice Racing.

Po zakończeniu fazy zasadniczej ostrowskich zawodów doszło do niecodziennej sytuacji: trzy zespoły miały po 19 punktów (Monster, Boll i Nice), dwa z nich uzbierały jednakową liczbę bonusów (Boll oraz Nice po 3, Monster 2) i o miejscu w barażu musiało zadecydować losowanie. To trochę dziwne, bo bezpośredni pojedynek wygrali żużlowcy Nice 5:1. Dlaczego więc losowano? Jak mówili komentatorzy z Eurosportu, regulamin nie przewidział takiej sytuacji... Sprawiedliwości stało się jednak zadość i rzut monetą okazał się szczęśliwy dla Nice.