Chojniczanka spadła do 2 ligi. Porażka z Zagłębiem
Chojniczanka spadła do 2 ligi. Porażka z Zagłębiem Monika Smól
Fortuna 1 Liga. Chojniczanka Chojnice oficjalnie spadła do 2 ligi. Stało się tak po dzisiejszej porażce z Zagłębiem Sosnowiec (1:3). Drużyna z pomorskiego z rozgrywkami żegna się po siedmiu sezonach z rzędu.

Oficjalnie: 14 lipca Chojniczanka spadła do 2 ligi
Mimo beznadzienej sytuacji Chojniczanka robiła dziś co mogła, żeby przedłużyć matematyczne szanse. Zwłaszcza przed przerwą była stroną przeważającą. Wtedy też objęła prowadzenie. Trafił Oskar Paprzycki, który z bliska zamknął dośrodkowanie z lewej strony.

Słabiej grające Zagłębie mogło dość szybko doprowadzić do wyrównania. W doliczonym czasie pierwszej połowy z prezentu nie skorzystał jednak Fabian Piasecki. Intencję napastnika wyczuł Radosław Janukiewicz, rzucając się w lewy róg bramki.

W drugiej połowie Chojniczanka tak jak z Chrobrym (3:4) wypuściła korzystny wynik. Do wyrównania w końcówce doprowadził wspomniany Piasecki, a gwóźdź do trumny wbili Kacper Łopata i Patryk Małecki.

Chojniczanka to drugi spadkowicz z 1 ligi. Wcześniej do 2 ligi zostały zdegradowane Wigry Suwałki.

Zagłębie na finiszu będzie musiało zapunktować przeciw Stali Mielec i Wigrom Suwałki, żeby nie podzielić losu Ruchu Chorzów, a więc nie zaliczyć dwóch spadków z rzędu.

Piłkarz meczu: Kacper Łopata
Atrakcyjność meczu: 6/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Frekwencja w Ekstraklasie po pandemii: gdzie przychodzi najw...

Głośne powroty piłkarzy do ekstraklasy.

Materiał oryginalny: Fortuna 1 Liga. Chojniczanka Chojnice spadła do 2 ligi. Porażka z Zaglębiem Sosnowiec mimo prowadzenia - Gol24