Tomasz Bochenek
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Fortuna 1 Liga. Pierwszy gol w 51 sekundzie, kolejny w 3:04 minucie meczu. Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie pozostawiła złudzeń Puszczy Niepołomice i pokonała ją 4:0 (2:0). Dzięki wygranej drużyna Mariusza Lewandowskiego umocniła się na pozycji lidera. Ma pięć punktów przewagi oraz zaległe mecze do rozegrania.

1:0 w 51. sekundzie

Niesamowity był to początek. Pierwsza akcja "Słoni", po prawej stronie pola karnego piłkę przejął Samuel Stefanik, zagrał przed bramkę - i Patryk Czarnowski, pozostawiony sam przez obrońców, z bliska pokonał Mateusza Górskiego. Była 51 sekunda gry, a goście po ciosie jakby zdtrętwieli... No więc Bruk-Bet dalej atakował, wyprowadził kolejną szybką akcję, w której Paweł Żyra obsłużył podaniem S. Stefanika. A ten kopnął na 2:0. Trzecia minuta i 9. sekunda.

Niecieczanie nie mogli sobie wymarzyć lepszego powrotu po 53 dniach na swój stadion. A "Żubry" jeszcze przez chwilę nie były w stanie podnieść się z kolan, dokonać rekonstrukcji swojego planu na ten mecz. W pierwszej połowie wyprowadziły kilka szarpanych akcji, najbardziej podobał się rajd Marcela Pięczka, zakończony niecelnym strzałem z 20 metrów (25 min). Gospodarze już tak nie napierali, ale mogli podwyższyć wynik. Najlepszej okazji nie wykorzystał Czarnowski, główkując z bliska obok celu (41 min).

17. gol Romana Gergela

W drugiej połowie było najpierw trochę "klepania" piłki. A w 55 min Konrad Stępień tuż przed polem karnym Puszczy tak zagrał futbolówkę, że z łatwością przejął ją Czarnowski. Bruk-Bet dostał na tacy okazję na gola - i ją wykorzystał. Po podaniu Czarnowskiego Roman Gergel stanął oko w oko z Mateuszem Górskim i zdobył swojego 17. gola w tym sezonie.

Gospodarze rozgrywali piłkę, goście za nią biegali. Było jasne, że żaden przełom w tym meczu już nie nastąpi, niewiadomą były jedynie rozmiary zwycięstwa "Słoni". No i jeszcze padła jedna bramka - po rzucie rożnym (dośrodkowanie Adama Radwańskiego) zdobył ją wracający do gry po kontuzji Piotr Wlazło.

Tak padły kolejne bramki dla Termaliki:
1:0 - Pierwsza akcja "Słoników" przyniosła prowadzenie. Po zagraniu z prawej strony Patryk Czarnowski skierował piłkę do siatki.
2:0 - Samuel Stefanik dostał piłkę w szesnastce, po czym z zimną krwią wpisał się na listę strzelców.
3:0 - Patryk Czarnowski przejął piłkę, po czym podał ją do Romana Gergela, a ten skierował do bramki.
4:0 - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotr Wlazło trafia z bliskiej odległości.

Piłkarz meczu: Patryk Czarnowski