Krykun wrócił do Rzeszowa i trafił Resovię. Górnik przeskoczył ŁKS
Krykun wrócił do Rzeszowa i trafił Resovię. Górnik przeskoczył ŁKS Wojciech Szubartowski
Fortuna 1 Liga. Górnik Łęczna wygrał z Resovią na jej terenie 2:0 (1:0). Przed zmianą stron bramkę zdobył Serhij Krykun, czyli były gracz Resovii właśnie. W ostatniej akcji wynik ustalił wprowadzony Aleksander Jagiełło.

Mecz Resovia - Górnik Łęczna 0:2
Spotkanie odbyło się przy Wyspiańskiego, ale nie jak tydzień temu na sztucznym boisku. Zgodnie z decyzją PZPN Resovia skorzystała z głównej płyty, na której wywalczyła awans.

W pierwszej połowie Górnik osiągnął optyczną przewagę. Częściej i lepiej konstruował akcje. Prowadzenie dał Serhij Krykun. Ukrainiec pozyskany właśnie z Resovii nie zmarnował dogrania od Pawła Wojciechowskiego.

Przed przerwą Górnik powinien był zdobyć jeszcze jedną bramkę. Po uderzeniu Wojciechowskiego w słupek fatalnie przestrzelił jednak Karol Struski. Ten młody pomocnik łatwo dochodzi do sytuacji strzeleckich, ale ma wyraźny problem ze skutecznością, co potwierdza ten sezon.

Po przerwie gra się wyrównała. Resovia na pewno żałuje okazji z początku drugiej odsłony, kiedy piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła do gry. W ostatniej akcji wynik ustalił na 2:0 Aleksander Jagiełło. Pomocnik trafił do pustej bramki.

Dzięki wygranej Górnik awansował na drugie miejsce, wykorzystując remis ŁKS-u w derbach Łodzi.

Piłkarz meczu: Paweł Wojciechowski