Krzysztof Kowalski
od 16 lat
Fortuna 1 Liga. W hitowym meczu 20. kolejki Wisła Kraków pokonała w Gdyni Arkę. Bohaterem wislaków był Boris Moltenis, który zdobył dwie bramki i pomógł wygrać „Białej Gwieździe” 3:1. Spotkanie prowadził sędzia finału mistrzostw świata - Szymon Marciniak. Polecamy skrót najciekawszych akcji.

"Biała Gwiazda" kontynuuje wędrówkę w górę tabeli. W ostatnią sobotę w Gdyni przegrywała do przerwy 0:1, lecz w drugiej połowie szybko strzeliła trzy gole. Dwa z nich były autorstwa francuskiego obrońcy Borisa Moltenisa. Trzecie trafienie dołożył Mateusz Młyński, wychowanek gdyńskiej Arki.

Po drugim tegorocznym zwycięstwie wiślacy awansowali na siódme miejsce. W dorobku mają 30 punktów. Natomiast gdynianie spadli na piąta lokatę. Strata Wisły do miejsca gwarantującego bezpośredni awans wynosi aktualnie osiem "oczek". - Świetnie, że wygraliśmy dwa mecze z rzędu, ale to nam absolutnie nie wystarcza i nie mamy zamiaru się tym zadowalać. Walka tak naprawdę dopiero się zaczyna, a my nie chcemy się zatrzymywać - powiedział Moltenis po konfrontacji w Gdyni.

Arka Gdynia - Wisła Kraków 1:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Gojny 39, 1:1 Moltenis 55, 1:2 Moltenis 60, 1:3 Młyński 64.
Żółte kartki: Capanni, Skóra, Żebrowski, Stolc - Duda, Villar, Junca, Tachi.

Arka: Kajzer - Rymaniak (64 Stolc), Marcjanik, Azackyj, Gojny - Milewski, Gol (86 Da Silva) - Skóra (70 Stępień), Capanni (64 Żebrowski), Haydary - Czubak.
Wisła: Biegański - Jaroch, Łasicki, Moltenis, Junca (75 Szot) - Sapała (80 Szywacz), Duda (62 Tachi) - Villar (62 Mula), Fernandez, Młyński - Rodado (62 Benito).

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 6473.

Wieczysta Kraków zimuje na najniższym stopniu podium 3 ligi, co nie spełnia oczekiwań właściciela, bo w planach na ten sezon jest awans na zaplecze 1 ligi. W przerwie między rundami drużyna przeprowadzała transfery z dużym rozmachem. Przebijała nawet oferty klubów z Ekstraklasy. Do zespołu dołączyło pięciu zawodników. Jeden z nich rozegrał 25 spotkań dla swojej drużyny narodowej, inny jest młodzieżowym reprezentantem Polski. Głębia składu naprawdę robi wrażenie. Ekipa trenera Dariusza Marca formę szlifowała na długim zgrupowaniu w Belek. Na tureckiej ziemi rozegrała mecze m.in. z przedstawicielami ukraińskiej ekstraklasy: Metalistem Charków i Inhułecem Petrowe.

Gwiazdorska paka Wieczystej po transferowej ofensywie. Ten s...