Krzysztof Kowalski
od 16 lat
Fortuna 1 Liga. Takie rezultaty nie zdarzają się często. W meczu 23. kolejki Podbeskidzie Bielsko-Biała przed własną publicznością rozniosło Chrobrego Głogów 6:0. Szczególnie błysnął Hiszpan Joan Roman, który zanotował trzy trafienia. Dzięki efektownemu zwycięstwu w Bielsku odżyły nadzieje na zajęcie miejsca w strefie barażowej. Oto skrót tego widowiska.

Kanonada Podbeskidzia rozpoczęła się w 24. minucie. Do siatki po asyście Maksymiliana Sitka trafił Joan Roman. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli dwie kolejne bramki. Bramkarza Chrobrego pokonali Marcel Misztal oraz Kamil Biliński. Po przerwie prym wiódł Joan Roman, który zanotował kolejne dwa trafienia, kompletując hat-trick. Wynik meczu w końcówce ustalił Argentyńczyk Ezequiel Bonifazio.

Górale w tabeli awansowali na siódmą lokatę i do dwóch punktów skrócili dystans do strefy barażowej o Ekstraklasę. Chrobry sytuuje się na ósmej pozycji. W następnej kolejce bielszczanie zmierzą się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Z kolei Chrobry będzie mógł się zrehabilitować w domowym starciu z Zagłębiem Sosnowiec.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 6:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Joan Roman (24), 2:0 Marcel Misztal (32), 3:0 Kamil Biliński (41), 4:0 Joan Roman (58), 5:0 Joan Roman (65), Ezequiel Bonifazio (89)

Żółte kartki: Misztal - Bogusz.

Podbeskidzie: Igonen - Simonsen (72. Bonifacio), Vitelli, Wypych, Markow, Hartherz (73. Milasius) - Sitek (81. Nowak), Misztal (69. Bieroński), Neugebauer, Joan Roman (69. Drzazga) - Biliński. Trener: Dariusz Żuraw.

Chrobry: Dybowski - Kuzdra, Zarówny, Michalec, Bogusz (46. Hanc), Górski (62. Biłonoh) - Jóźwiak, Kolenc (78. Bartlewicz), Sewerzyński, Mucha (56. Górski) - Wolsztyński (46. Wojtyra). Trener: Marek Gołębiewski.

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)