Fortuna 1 Liga. Skrót meczu Wisła Kraków - Resovia 2:0 [BRAMKI, WIDEO]

Krzysztof Kowalski
od 16 lat
Fortuna 1 Liga. Wisła Kraków zaczęła 2023 rok od zwycięstwa. W pierwszym meczu wiosennej części rozgrywek pokonała Resovię 2:0 (2:0). Wynik samobójczym trafieniem otworzył Łukasz Seweryn, a jeszcze przed przerwą poprawił Luis Fernandez. Asystowali niedawno pozyskani Hiszpanie David Junca oraz Miki Villar. Polecamy skrót najciekawszych akcji.

Po rozczarowującej jesieni w klubie z Reymonta doszło kadrowej rewolucji. Nowy dyrektor sportowy Kiko Ramirez ściągnął aż pięciu rodaków. Środek defensywy wzmocnił Tachi, David Junca lewą obronę, Alex Mula i Miki Villar skrzydła, a Sergio Benito atak. Z kolei do środka pola pozyskano Igora Sapałę, byłego zawodnika Rakowa Częstochowa.

Obie bramki Wisła zdobyła po akcjach bokami boiska. Wysokie noty zebrał grający w drugiej linii 19-letni Kacper Duda. - Pierwsza połowa była bardzo, ale to bardzo dobra. Bardzo intensywna, z wieloma sytuacjami. Z pełną dominacją pod każdym względem. Druga była już taka bardziej stonowana i z większą kontrolą wydarzeń boiskowych. Podobała mi w się w drugiej połowie mądrość zespołu, który potrafił wyczekać. Jedna rzecz jest do poprawy, bo powinniśmy wyjść z większą liczbą kontrataków, takich groźniejszych. To nam się nie udawało - podsumował spotkanie trener Radosław Sobolewski.

Wisła Kraków - Resovia 2:0 (2:0)

Gole: 1:0 Seweryn 16 samobójczy 2:0 Fernandez 36

Wisła Kraków: Biegański - Jaroch, Łasicki, Moltenis, Junca - Basha (50 Sapała), Duda (89 Talar) - Villar (74 Żyro), Fernandez, Młyński (74 Mula) - Rodado (89 Benito).
Resovia: Pindroch - Seweryn (77 Pieniążek), Komor, Hoogenhout, Adamski - Wasiluk - Vieira (57 Antonik), Lehaire, Mróz (77 Kałahur), Eizenchart (69 Mikulec) - Sylvestr.

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole).
Żółte kartki: Fernandez – Sylvestr.
Widzów: 9311.