Fortuna 1 Liga. Warta Poznań odpowiada Podbeskidziu. Wicelider też zwycięski

DW
Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)
Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0) Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Warta Poznań znała już wynik lidera i do meczu z Olimpią Grudziądz podchodziła ze świadomością, że nie wyprzedzi Górali. Różnica między pierwszym a drugim miejscem pozostanie ta sama, bo poznaniacy idą za ciosem i pokonują kolejnego rywala. Gole dla zespołu z Wielkopolski strzelili w drugiej połowie Jakub Apolinarski i Tomasz Boczek.

Warta przez długi czas dominowała na boisku, ale nie mogła znaleźć sposobu, by pokonać bramkarza Olimpii. W ofensywie dwoił się Robert Janicki, lecz jego zagrania były przez kolegów z zespołu marnowane, a to słabymi strzałami, a to stratami. Poznaniacy strzelili gola dopiero w 62. minucie i nieco się rozluźnili. Bramka była tylko kwestią czasu. Janicki zagrał do Grobelnego na skrzydle, ten pobiegł z piłką pod samą linię końcową, wycofał do Apolinarskiego. Pomocnik z bliskiej odległości pokonał bramkarza.

Na kwadrans przed końcem zwycięstwo przypieczętował Tomasz Boczek. Dośrodkowanie Janickiego z rzutu rożnego. Obrońca zamykał podanie na dalszym słupku, zgubił krycie Duriski i wpakował piłkę do siatki.

W 88. minucie Damian Ciechanowski wyleciał z boiska. Kapitan Olimpii popełnił fatalny błąd w defensywie, próbował go jeszcze naprawić, ale zamiast tego, naraził na utratę zdrowia rywala. Przeprosił zawodników Warty i ze skruchą opuścił płytę w Grodzisku.

Piłkarz meczu: Robert Janicki
Atrakcyjność meczu: 6/10

FORTUNA 1 LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Nie ma nudy w ekstraklasie. Tylko podczas przerwy (marzec-maj) związanej z epidemią koronawirusa, w dwóch klubach doszło do zmiany trenera, w jednym do zmiany prezesa, a w kolejnym do zmiany właściciela pakietu większościowego. Zobaczcie też kto przedłużył kontrakt, a kto rozwiązał.

Ruchy w ekstraklasie podczas przerwy: dwaj nowi trenerzy, pr...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani