DW
Chojniczanka Chojnice - Cracovia 0:3 (0:1)
Chojniczanka Chojnice - Cracovia 0:3 (0:1) Andrzej Banas
Fortuna Puchar Polski. Cracovia wybrała się do Chojnic bez wygranej w lidze w tym roku. Pasy konsekwentnie radzą sobie jednak w pucharze, który może być dla niej jedynym ratunkiem tego sezonu. Zespół Michała Probierza udanie, jak na razie, broni trofeum, bo po pewnej wygranej 3:0 z Chojniczanką, awansował do półfinału. Dublet ustrzelił Pelle van Amersfoort, a jedno trafienie zanotował Daniel Pik.

Chojniczanka Chojnice - Cracovia 0:3 (0:1). Jak padły bramki?

• 14. minuta - Dośrodkowanie z rzutu rożnego Fiolicia, Piszczek przedłużył jeszcze to zagranie w światło bramki i Pelle van Amersfoort, z najbliższej odległości, głową skierował futbolówkę do siatki.
  • 55. minuta - Piłka odbita od Koseckiego w polu karnym, przejął ją Pik, który nawinął obrońcę, odwrócił się i uderzył płasko na dalszy słupek. Chojniczanka w dużych tarapatach.
  • 57. minuta - Jakub Kosecki stał na skrzydle tyłem do bramki, ale zagrał prostopadle między dwóch obrońców. Tam znalazł się Pelle van Amersfoort, który z ostrego kąta pokusił się o strzał i była to dobra decyzja, bo Paweł Sokół nawet się nie ruszył. Mamy 0:3!