Frekwencja świetna, ale kobieca Pogoń źle będzie wspominać domowy mecz [ZDJĘCIA]

Jakub Lisowski
Pogoń Szczecin - AZS Kraków 1:2.
Pogoń Szczecin - AZS Kraków 1:2. Andrzej Szkocki
PIŁKA NOŻNA. Pogoń Szczecin świetnie rozpoczęła sezon 2022/23 w ekstraklasie pań, ale już w drugiej kolejce została sprowadzona na ziemię.

Przed tygodniem szczecinianki grały z Medykiem w Koninie. Zawsze był to stadion, gdzie nasz zespół przegrywał, także bardzo wysoko. Ale po letnich zmianach i wzmocnieniach kadrowych - drużyna pokazała dużo dobrej gry i wygrała 2:0. Obie bramki strzeliła Roksana Ratajczyk.

I choć wszyscy blisko związani z zespołem wiedzieli, że w meczu z AZS Kraków będzie jeszcze trudniej, to dominował uzasadniony optymizm.

Pogoń dobrze rozpoczęła spotkanie, próbowała atakować, ale czym bliżej bramki tym było mniej pomysłów i dobrego wykończenia. AZS kontrolował grę, a w 29. minucie wyszedł na prowadzenie.

Był to sygnał, że Pogoń musi coś zmienić w swojej grze, coś dodać. Tyle, że po zmianie stron była ambicja, która wystarczyła jedynie na jedną bramkę. Zdobyła ją Emilia Zdunek po strzela z rzutu wolnego. Bramkarka z Krakowa nie drgnęła.

Radość w szeregach Pogoni trwała krótko. Po dwóch minutach znów przyjezdne prowadziły i tym razem utrzymały przewagę do końca.

Pogoń Szczecin - AZS UJ Kraków 1:2 (0:1)
Bramki: Zdunek (79.) - Gębica (29.), Dyśkowska (82.)
Pogoń: Radkiewicz - Brzozowska, Łaniewska, Shahbazyan, Dyguś, Szymaszek, Brodzik (67. Kuśmierczyk), Garbowska (56. Szcześniak), Zdunek, Oleszkiewicz (56. Dębińska), Ratajczyk.

Inne wyniki 2. kolejki: Górnik Łęczna - Medyk Konin 4:0, APLG Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:2, Sportowa Czwórka Radom - Pogoń Tczew 0:6. Spotkania KKP Bydgoszcz - SMS Łódź i Czarni Sosnowiec - GKS Katowice zakończyły się po zamknięciu wydania.