Garbarnia Kraków rozegrała sparing z GKS Tychy. Strzelcem gola Dawid Malik

(krzyk)
Dawid Malik przeniósł się do Garbarni z Wisły Kraków
Dawid Malik przeniósł się do Garbarni z Wisły Kraków garbarnia.krakow.pl
W rozegranym w Ustroniu sparingu z I-ligowym GKS Tychy piłkarze II-ligowej Garbarni przegrali 1:2. Jedyną bramkę dla krakowian zdobył w drugiej połowie spotkania Dawid Malik.

Tyszanie objęli prowadzenie już w 9. minucie, gdy nowo pozyskany przez GKS Tomas Malec wykorzystał błąd przy wyprowadzaniu akcji jednego z obrońców Garbarni. Krakowianie postraszyli rywali w 31. minucie za sprawą strzału z rzutu wolnego Grzegorza Marszalika.

Na trzy minuty przed końcem pierwszej części spotkania w poprzeczkę bramki tyszan trafił piłką jeden z testowanych zawodników Garbarni. Po przerwie gola strzałem z dystansu (po odbiciu się piłki od poprzeczki) zdobył inny z pozyskanych latem piłkarzy GKS Marcin Kozina.

Wreszcie Dawid Malik, 21-letni pomocnik Garbarni, wykorzystał błąd bramkarza Artura Sipa, który po dośrodkowaniu wypuścił piłkę z rąk i z bliska skierował ją do siatki. Malik to wychowanek szkółki Borku i Akademii Piłkarskiej 21, z której trafił do Akademii Wisły. Do Garbarni przeniósł się przed rokiem.

W zespole Macieja Musiała nieoficjalny debiut zaliczył wypożyczony z Wisły Kraków 19-letni Wiktor Szywacz.

Na zakończenie treningowego mikrocyklu Garbarnię czeka sparing z III-ligowym Podhalem Nowy Targ.

GKS Tychy – Garbarnia Kraków 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Malec 9, 2:0 Kozina 54, 2:1 Malik 63.
GKS Tychy, I połowa: Dana – Połap, Sołowiej, Szymura, Wołkowicz, Staniucha, Steblecki, Paprzycki, Grzeszczyk, Piątek, Malec.
II połowa: Sip – Mańka, Nedić, Zarębski, Stefaniak, Machowski (Orliński), Piątek, Żytek, Pawlusiński (Misztal), Biel, Kozina.
Garbarnia, I połowa: Kozioł – zawodnik testowany, Nakrošius, zawodnik testowany, Marszalik, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Janik, Morys, zawodnik testowany, Feliks.
II połowa: Kozioł – zawodnik testowany, zawodnik testowany (Niedzielski), Laskoś, Surma, zawodnik testowany, Kuczak, Malik, Szywacz, zawodnik testowany, Feliks (Grzybowski).

Oliwia, córka byłego piłkarza Wisły Kraków Tomasza Frankowsk...