GieKSa ratuje remis w doliczonym czasie RELACJA

Leszek Jaźwiecki
GKS Katowice - Odra Opole
GKS Katowice - Odra Opole Lucyna Nenow
Katowiczanie nie poszli za ciosem i nie zdołali wygrać trzeciego meczu z rzędu. W meczu z Odrą Opole na Bukowej zaledwie zremisowali 1:1, strzelając bramkę w doliczonym czasie. Wcześniej stracili gola po fatalnym błędzie defensywy i bramkarza Mateusza Abramowicza.

Gospodarze byli faworytami tego spotkania. W dwóch ostatnich meczach piłkarze GKS-u Katowice zdobyli sześć punktów wygrywając z Rakowem na wyjeździe i z Chojniczanką u siebie. Beniaminek z Opola miał być kolejną ofiarą katowiczan. Gospodarze od pierwszych minut mieli przewagę, ale nic z niej nie wynikało. Wystarczy powiedzieć, że w pierwszej połowie godny odnotowania był jedynie strzał z dystansu Łukasza Zajdlera, z którym jednak nie miał problemu bramkarz gości.

Znacznie groźniejsi byli opolanie. Okazji do strzelenia bramkę nie wykorzystali jednak Marcin Wodecki i Mateusz Bodzioch. Ten drugi nie trafił w światło bramki z kilku metrów. Po przerwie wymarzonej sytuacji nie wykorzystał Marek Gancarczyk. Piłkarz Odry z 10 metrów strzelił niecelnie.

Katowiczanie odpowiedzieli akcją Dawida Plizgi w 70 min, jednak jego strzał został zablokowany. To się zemściło. W 82 min Wodecki wykorzystał błąd najpierw Tomasza Mizierskiego a potem bramkarza GKS-u i z 20 metrów umieścił piłkę w siatce.
Kiedy wydawało się, że opolanie zdobędą komplet punktów po rzucie rożnym i zamieszaniu przed bramką Odry przytomnie zachował się Mizierski z bliska posyłając piłkę do bramki. Goście reklamowali, że piłkarz GKS-u pomógł sobie przy tym ręką, ale arbiter był innego zdania i gola uznał.

GKS Katowice - Odra Opole 1:1

0:1 Marcin Wodecki (81);
1:1 Tomasz Midzierski (90)

GKS Katowice Abramowicz - Frańczak, Klemenz, Midzierski, Mączyński - Mandrysz (61. Skrzecz), Kalinkowski, Zejdler (80. Sulek), Goncerz (56. Plizga), Prokić - Kędziora. Trener Piotr Mandrysz.

Odra Weinzettel - Niziołek, Wepa (85. Nowak), Brusiło, Hapusta, Winiarczyk, Bodzioch, Żagiel (75. Marzec), Baran, Wodecki, Gancarczyk (74. Maćczak). Trener Mirosław Smyła.

Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa)

Widzów 3.330

Materiał oryginalny: GieKSa ratuje remis w doliczonym czasie RELACJA - Dziennik Zachodni