GKS Katowice - Chrobry Głogów 0:0 [LIVE, GDZIE OGLĄDAĆ]

Tomasz Kuczyński
W poprzednim meczu na Bukowej GKS zremisował z Chojniczanką.
W poprzednim meczu na Bukowej GKS zremisował z Chojniczanką. Marzena Bugała-Azarko /Dziennik Zachodni
W meczu 32. kolejki I ligi GKS Katowice gra dziś z Chrobrym Głogów. Początek o godz. 17. TUTAJ na dziennikzachodni.pl znajdziesz relację LIVE ze spotkania GKS - Chrobry.

W poprzedniej kolejce GieKSA pauzowała i dostała trzy punkty za walkower z Dolcanem Ząbki. Katpowiczanie mają teraz 45 punktów. Chrobry zgromadzi 49 punktów. W poprzednim meczu pokonał wicelidera Wisłę Płock 2:0 po bramkach Macieja Górskiego i Kevina Lafrance'a.

GKS, kiedy ostatniio wyszedł na boisko, w meczu przy Bukowej zremisował z Chojniczanką Chojnice 2:2, choć do przerwy przegrywał 0:2. Punkt uratował w 89 minucie Tomasz Zahorski, strzelając pierwszą bramkę w barwach GieKSy w I lidze.

W rundzie jesiennej Chrobry zremisował z GKS-em 0:0. Kibice mogą dziś jednak liczyć na gole, bo w obu drużynach są zawodnicy mający niezły dorobek strzelecki. Górski zdobył do tej pory 15 goli i jest w ścisłej czołówce snajperów I ligi. Kapitan katowiczan Grzegorz Goncerz ma 11 trafień.

GKS do tej pory nie przegrał z Chrobrym - w pierwszoligowych meczach tych ekip raz wygrała GieKSa, a dwa razy był remis.

Goście zagrają przy Bukowej bez swego podstawowego środkowego obrońcy Kevina Lafrance'a. Zawodnik poleciał na zgrupowanie Haiti przed turniejem Copa America Centenario w USA.

Trener GKS-u Jerzy Brzęczek przygląda się swej drużynie w kontekście następnego sezonu, w którym katowiczanie mają walczyć o Ekstraklasę. Postawa zawodników w końcówce tych rozgrywek może mieć znaczenie dla ich przyszłości przy Bukowej.

Grzegorz Goncerz na Twitterze przypomina, że "tylko ścisła czołówka czeka na nas do końca sezonu - Chrobry, Zawisza i Wisła Płock. We will see" - dodaje.

Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją do trenowania wrócił Filip Burkhardt, który ostatni raz zagrał 19 marca, w 22. kolejce przeciw Pogoni Siedlce.

- Praktycznie byłem dwa miesiące poza boiskiem, ale już trenuję na pełnych obrotach. Mam nadzieję, że może w sobotę trener weźmie mnie do meczowej "18". Bardzo bym tego chciał, jestem głodny piłki - mówi Burkhardt, który jednak nie dostał dziś szansy nawet na ławkę rezerwowych.

*Sklepy czynne w Boże Ciało WYKAZ + Godziny otwarcia sklepów
*Sensacyjne odkrycie w Muzeum Auschwitz. Tajemnica złotego pierścionka
*Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
*Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
*Zobaczcie najładniejsze ołtarze na Boże Ciało

Materiał oryginalny: GKS Katowice - Chrobry Głogów 0:0 [LIVE, GDZIE OGLĄDAĆ] - Dziennik Zachodni