GKS Tychy - Chojniczanka 0:2. Znakomita passa przerwana ZDJĘCIA

Leszek Jaźwiecki
GKS Tychy przegrał z Chojniczanką
GKS Tychy przegrał z Chojniczanką Maciej Gapiński
GKS Tychy przegrał u siebie z Chojniczanką 0:2. Po meczu kibice mieli pretensje do sędziego, który ich zdaniem skrzywdził gospodarzy. ZOBACZ ZDJĘCIA

Przed niedzielnym meczem z Chojniczanką tyszanie mieli na koncie siedem spotkań bez porażki. Mieli, bo wczoraj musieli uznać wyższość zespołu z Chojnic. Przegrali drugi mecz w sezonie, pierwszy na inauguracje I ligi.

- Chojniczanka to zespół z czołówki i będzie bardzo wymagającym rywalem - przestrzegał przed meczem trener Kamil Kiereś.

Spotkanie nie ułożyło się dobrze dla gospodarzy, którzy już w 7 minucie stracili gola. Arbiter podyktował rzut karny, choć wcale tego nie musiała, za przypadkową rękę w polu karnym Tomasza Boczka. Piłkarz GKS leżał na murawie i piłka trafiła go w rękę. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się dobrze znany na Śląsku Jakub Biskup.

Goście podwyższyli prowadzenie jeszcze przed przerwą, ale tyszanie też mieli swoje okazję. Najlepszą z nich miała Daniel Tanżyna, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry Łukasz Budziłek z trudem obronił strzał Mateusza Grzybka.

Po przerwie na murawie pojawił się Jakub Świerczok i poderwał swoich kolegów do ataku. Brakowało jednak pomysłu na sforsowanie obrony Chojniczanki. Nie pomogły też strzały z dystansu, bo w bramce dobrze spisywał się Budziłek.

W końcówce sędzia pokazał drugą żółtą kartkę Markowskiemu, ale i wtedy, grając z przewagą jednego zawodnika, tyszanie nie potrafili odrobić strat z pierwszej połowy. Po meczu kibice mieli pretensje do sędziego, który ich zdaniem skrzywdził gospodarzy. Ale co to daje, punkty pojechały do Chojnic.

GKS Tychy0 (0)
Chojniczanka Chojnice2 (2)

Bramki

0:1 Jakub Biskup (8-karny),
0:2 Tomasz Mikołajczak (40),

GKS Tychy Florek - Górkiewicz (46. Świerczok), BoczekI, Tanżyna, Mańka (75. VaradiI) - GrzybekI, BukowiecI, Szumilas (46. Arezina), Grzeszczyk, KowalskiI - Mączyński. Trener: Kamil Kiereś.

Chojniczanka BudziłekI - Podgórski, MarkowskiIII ‘90, KieuzelI, KosakiewiczI - Biskup (63. Lisowski), KryszakI, Grzelak, RybskiI (65. Zawistowski), Jakóbowski - Mikołajczak (77. MeschiaI). Trener: Maciej Bartoszek.

Materiał oryginalny: GKS Tychy - Chojniczanka 0:2. Znakomita passa przerwana ZDJĘCIA - Dziennik Zachodni