GKS Tychy - Hutnik Kraków. Jak wypadli testowani? Zdjęcia

Tomasz Bochenek
Tychy, 13 stycznia 2024 roku. Obok ławki Hutnika kierownik drużyny Maciej Zysek (z prawej) i fizjoterapeuta Julien Boute Tomasz Kawka
GKS Tychy - Hutnik Kraków 3:3. Pierwszy mecz obu drużyn w 2024 roku odbył się w sobotę 13 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią obok stadionu w Tychach. Drugoligowiec z Nowej Huty nie utrzymał trzybramkowego prowadzenia, ale trzeba też wziąć pod uwagę totalnie eksperymentalny skład drużyny Bartłomieja Bobli.

Najpierw o testowanych. Było ich dwóch: Kyryło Seńko, pomocnik z Cosmosu Nowotaniec oraz środkowy obrońca, którego personaliów Hutnik nie ujawnił. Zagrali w drugiej połowie i nie były to dobre występy. W związku z tym raczej do krakowskiego zespołu się nie załapią.

Sztab przyjrzał się też w boju młodzieżowcom, którzy jesienią byli wypożyczeni do innych klubów: Patrykowi Nowakowskiemu, Marcelowi Sawickiemu oraz Bartłomiejowi Fojtowi. Ten ostatni, bramkarz, wpuścił w Tychach trzy gole, ale roboty miał naprawdę sporo, z kilku opresji wyszedł obronną ręką, włącznie z obroną rzutu karnego w 82 minucie. Kwestia, gdzie ci zawodnicy będą grali wiosną, jest otwarta.

W przyszłym tygodniu na testach w Hutniku pojawią się kolejni gracze. W sobotę 20 stycznia wyjazdowy sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

GKS Tychy - Hutnik Kraków 3:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Lelek 32, 0:2 Wróbel 49, 0:3 Waligóra 51, 1:3 Matyśkiewicz 69, 2:3 Rumin 72, 3:3 Rumin 85.
Tychy: Kostrzewski - Połap, Budnicki, testowany, testowany, Błachewicz, Bieroński, testowany, Mystkowski, Skibicki, Stangret; II połowa: Czarnogłowski - Nedić, Krzak, Radecki, Szpakowski, Tecław, Matyśkiewicz, Dzięgielewski, Pawlusiński, Machowski, Rumin.
Hutnik: Kaczorowski - Chmiel, Sawicki, Drąg, Marcinkowski - Kieliś, Szablowski, Stodulski, Budziński, M. Głogowski - Lelek; II połowa: Fojt - Waligóra, Nowakowski, testowany, Jania - Świątek, Zawadzki, Ikwuka, Budziński, Seńko - Wróbel.