Gol i asysta Marcina Kamińskiego w Pucharze Niemiec

PAP
IMAGO/Tim Rehbein/RHR-FOTO/Imago Sport and News/East News
Piłkarz reprezentacji Polski Marcin Kamiński zdobył bramkę dla Schalke 04 Gelsenkirchen, a jego zespół pokonał na wyjeździe czwartoligowy Bremer SV 5:0 w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec. 30-letni obrońca zaliczył też asystę.

Kamiński, który rozegrał całe spotkanie, trafił do siatki w 83. minucie. Ustalił wówczas wynik. Natomiast wcześniej asystował przy golu na 3:0, strzelonym w 33. minucie przed Dominicka Drexlera.

Schalke 04 to beniaminek niemieckiej ekstraklasy - zespół wrócił do Bundesligi po rocznej przerwie.

Dzień wcześniej nie brakowało niespodzianek w meczach 1. rundy Pucharu Niemiec. W rywalizacji z zespołami z niższych klas odpadły m.in. Bayer Leverkusen i FC Koeln.