Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 0:4 [RELACJA LIVE TRANSMISJA] Zabójczy początek meczu

Jacek Sroka
Jacek Sroka
W tym sezonie Ruch grał już z Łęczną w Chorzowie i wygrał 2:1
W tym sezonie Ruch grał już z Łęczną w Chorzowie i wygrał 2:1 Fot Arkadiusz Gola / Polskapres
Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 0:4 TRANSMISJA NA ŻYWO + ZDJĘCIA Piłkarze Ruchu Chorzów dziś w Lublinie z Górnikiem Łęczna. Początek meczu jest wręcz wymarzony. Gole strzelili Piotr Ćwielong 10 min. i Adam Pazio w 19 min. W 2. połowie w 61. min. na 3:0 strzelił Jarosław Niezgoda i w 78. Jakub Arak na 4:0. Stawką meczu jest odbicie się od dna ligowej tabeli, bo na razie obydwa zespoły plasują się na końcu ligowej stawki. Spotkanie Górnik Łęczna – Ruch Chorzów transmitował Canal+ Sport .

Górnik Łęczna - Ruch Chorzów TRANSMISJA NA ŻYWO

W Chorzowie wierzą, że po kiepskiej rundzie jesiennej Niebiescy zaczną grać znacznie lepiej i szybko wydostaną się ze strefy spadkowej. Marsz w górę tabeli ma się zacząć właśnie od pojedynku z Łęczną.

- To będzie mecz z kategorii tych o 6 punktów. Mamy taki sam dorobek w tabeli, więc zwycięzca ucieknie tej drugiej drużynie. Oczywiście czeka nas trudne spotkanie, tym bardziej, że gramy na wyjeździe, ale my mamy jasno postawione cele, które musimy za wszelką cenę zrealizować. Jak dobrze wszyscy wiemy po ostatnim meczu musimy odbudować się nie tylko w tabeli, ale także w oczach kibiców – powiedział Libor Hrdlicka, słowacki bramkarz Ruchu.

Na Cichej starali się jak najlepiej wykorzystać okres dwutygodniowej przerwy na mecze reprezentacji. W klubie odbyło się wiele motywujących rozmów, a trener Waldemar Fornalik, chcąc zresetować głowy zawodników, zabrał ich na krótkie zgrupowanie do Rybnika do ośrodka w Kamieniu.

gÓRNIK ŁĘCZNA - RUCH CHORZÓW SKŁADY

Kapitan drużyny Rafał Grodzicki na naszych łamach stwierdził, że po ostatniej klęsce z Lechem Poznań 0:5 w klubie doszło do małego trzęsienia ziemi i w rundzie rewanżowej zobaczymy inny Ruch. Na pewno dojdzie do zmian w składzie zespołu. Wiele wskazuje na to, że miejsce w podstawowej jedenastce straci Łukasz Surma, który notuje ostatnio obniżkę formy. Z Łęczną nie zagra też Grodzicki, który na ostatnim treningu przed wyjazdem do Lublina doznał kontuzji kolana. Pierwsza diagnoza mówi o naciągnięciu więzadła przyśrodkowego w stawie kolanowym, ale obrońcę czekają jeszcze szczegółowe badania.

Grodzickiego na środku obrony może zastąpić Michał Helik, który po półtora rocznej przerwie jest w końcu gotowy do gry. Poza kapitanem zespołu na liście nieobecnych widnieją jeszcze nazwiska kontuzjowanego Michała Koja i chorego na anginę Łukasza Hanzela. W drużynie z Łęcznej zabraknie dzisiaj tylko Slavena Juriszy i Dragomira Vukobratkovicia, bo większośc kontuzjowanych zawodników Górnika wróciła już do zdrowia.

Gdzie oglądać mecz Górnik Łęczna - Ruch Chorzów

Sędzią meczu Górnik Łęczna – Ruch Chorzów będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.

Materiał oryginalny: Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 0:4 [RELACJA LIVE TRANSMISJA] Zabójczy początek meczu - Dziennik Zachodni