Gra piłkarska trzecia liga. Sprawdź WYNIKI weekendowych meczów

W weekend grają nasi piłkarscy trzecioligowcy - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Czarni Połaniec, Wisła Sandomierz i Spartakus Daleszyce. Dojdzie do derbów województwa świętokrzyskiego - Czarni podejmą Wisłę. Sprawdź wyniki meczów.

Czarni Połaniec - Wisła Sandomierz 2:1 (1:0)
1:0 Mateusz Załucki 29 z karnego,
1:1 Wiktor Putin 70 z karnego,
2:1 Paweł Meszek z karnego 90.

Czarni: Borusiński - Wątróbski, Załucki, Witek, Misztal (76 Sobczyk), Janiec (57 Płudowski), Hul, Zięba, Tetlak (46 Meszek), Krępa (77 Miśko), Miazga (80 Stypa).
Wisła: Janowski - Korona, Kolbusz, Konefał, Bażant (89 Ferens) - Łata (66 Sornat), Mokrzycki, Kamiński (66 Nogaj), Piechniak (55 Piątkowski) - Putin, Poński.

Dużo dobrego futbolu zobaczyli kibice w Połańcu w pierwszej połowie meczu. Zobaczyli też jedną bramkę z rzutu karnego. Jedenastkę sędzia podyktował za faul obrońcy Wisły na Mateuszu Jańcu. Pewnym wykonawcą był Mateusz Załucki. Pod koniec pierwszej połowy, Wisła stworzyła sobie dwie, trzy bardzo dogodne okazje bramkowe. W bramce Czarnych bardzo dobrze spisywał się Jakub Borusiński.
Po zmianie stron długo Czarni prowadzili, ale w końcu podopieczni trenera Dariusza Pietrasiaka wyrównali za sprawą Wiktora Putina z rzutu karnego.
Gdy wydawało się, że zespoły podzielą się punktami, sędzia po raz drugi za faul w polu karnym wskazał na jedenasty metr. Pewnie stały fragment gry wykonał Paweł Meszek.

- Mniej więcej od 20 minuty to Wisła miała optyczną przewagę. Sandomierzanie częściej byli przy piłce, wyglądali na zespół bardziej dojrzały. Jednak nic z tego nie wynikało, bo nasza obrona grała bardzo dobrze. Szalony mecz, trzy rzuty karne. Szczęście było w tym meczu po naszej stronie - mówił po meczu Piotr Mazurkiewicz, trener Czarnych.
- Pozostaje ogromny niedosyt, bo to my mieliśmy zdecydowaną przewagę. Gra toczyła się głównie na połowie Czarnych. Mieliśmy trzy-cztery stuprocentowe sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Nasz bramkarz praktycznie nie miał piłki w rękach, a dwa karne spowodowały, że wyjeżdżamy z Połańca bez punktu. Jesteśmy źli, bo przynajmniej jeden punkt nam się należał - mówił po meczu Dariusz Pietrasiak, trener Wisły.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Avia Świdnik 0:1 (0:0)Bramka[/b]: Krystian Mroczek 49.
KSZO 1929: Zacharski 6 - P. Cheba 6, Kardas 5 (54. Burzyński 3), Mężyk 6 Ż, D. Cheba 6 - Ziółkowski 4 (54. Madej 3), Puton 5 (80. Kapsa nie klas.), Dybiec 6, Łokieć 5 - Smuczyński 5 (70. Bełczowski 3), Grunt 4 (54. Dziadowicz 3).

-Mecz był pod nasze dyktando. To my prowadziliśmy grę, mieliśmy więcej sytuacji, ale, niestety, zabrakło skuteczności. W pierwszej połowie Smuczyński była na 15 metrze, zamiast uderzać, chciał się zabawić podcinką i piłka przeszła obok bramki. Później Michał Grunt był sam na sam, zamiast strzelić z zimną krwią, próbował technicznie i nie trafił. Przeciwnik napoczął nas w drugiej połowie, musieliśmy zaryzykować. Mateusz Madej po przerwie był sam na sam, ale bramkarz obronił. Chcieliśmy, staraliśmy, walczyliśmy do końca, ale nie udało się odwrócić losów spotkania - powiedział Marcin Wróbel, trener KSZO 1929.

Stal Kraśnik - Spartakus Daleszyce 5:0 (3:0)
Bramki: Arkadiusz Adamczuk 13, Rafał Król 16, Michał Misiak 43, Arkadiusz Maj 76, Filip Drozd 88.
Spartakus: Pietras 4 - D. Wołowiec 3 (69. Brożyna 2), Bednarski 3, M. Zawadzki 3 (75. Ł. Zawadzki 2), Krzeszowski 4 - Jeziorski 5, Cedro 4, Blicharski 4 (46. Paprocki 3), W. Wołowiec 4 (46. Ostrowski 3 Ż) - Sot 5, Boksiński 3 (46. Maciejski 3).
-Nie weszliśmy w mecz, to było bardzo słabe spotkanie w naszym wykonaniu. Tym bardziej jest to przykre, bo w środę zagraliśmy bardzo dobry mecz z Sokołem Sieniawa, który jest bardziej wymagającym rywalem. Trafił nam się wypadek przy pracy. Musimy przełknąć gorycz porażki, chociaż to na pewno boli. Truizmem jest stwierdzenie, że musimy wyciągnąć wnioski, ale to już moja rola i mojego asystenta. Musimy już myśleć o meczu z Lublinem, bo w niedzielę zagramy z Motorem, trzeba poszukać punktów w tym spotkaniu - powiedział Andrzej Więcek, trener Spartakusa.
Jeśli chodzi o sytuacje ekipy z Daleszyc w Kraśniku, to Bartłomiej Sot dwa razy uderzał głową po rzucie rożnym, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Była też okazja po strzale z rzutu wolnego Michała Jeziorskiego, ale obrońca zdążył wybić piłkę zmierzającą do bramki.

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!

Oto nowe PGE VIVE Kielce. Zobacz skład na sezon 2018/2019

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Znana sportowa para z Kielc na bajecznych wakacjach

Materiał oryginalny: Gra piłkarska trzecia liga. Sprawdź WYNIKI weekendowych meczów - Echo Dnia Świętokrzyskie