Dorota Kułaga
Star Starachowice – AKS Busko-Zdrój 7:0. Zobacz zdjęcia z tego meczu na kolejnych slajdach. Marcin Słoka
W weekend 19-21.05.2023 gra świętokrzyska piłkarska Hummel 4. Liga. Wydarzeniem kolejki była wysoka wygrana Staru Starachowice nad AKS 1947 Busko-Zdrój i awans do 3.ligi. Po meczu w Starachowicach odbyła się wielka feta. Sprawdź wyniki i tabelę.

W weekend 19-21.05.2023 gra świętokrzyska piłkarska Hummel 4. Liga. Sprawdź wyniki i tabelę

Granat Skarżysko-Kamienna - Alit Ożarów 4:1 (0:0)
Bramki: Bartosz Sot 52, 73, 90, Bartłomiej Papros 68 - Bartosz Soja 80.

Star Starachowice – AKS Busko-Zdrój 7:0 (3:0)
Bramki: Wojciech Gębka 8, 35, 57, Bartosz Gębura 22, Przemysław Śliwiński 72, 90, Michał Grunt 81.
Star: Michał Nowak – Kosztowniak, Gębura, Jagiełło, M. Kaczmarek (66 Persona) – Szydłowski (66 Mikos), Ambrozik, Puton (66 P. Stefański) – Gębka (66 Yefimenko), Smolarczyk (66 Grunt), Śliwiński.

Piłkarze Staru z okazji awansu przejechali się… starem, co zorganizowali im działacze. AKS Busko okazał się bardzo słabym rywalem, stanowił tylko tło dla lidera, który już w 6 minucie wyszedł na prowadzenie. Hat-trickiem popisał się Wojciech Gębka, dublet zaliczył Przemysław Śliwiński. Starowi nie przeszkodziły nawet opady deszczu podczas drugiej części, dalej atakował i dawał radość kibicom.
Zobaczcie galerię zdjęć z meczu Star Starachowice - AKS 1947 Busko-Zdrój

– Zasłużyliśmy bezwzględnie na awans. Liczby mówią same za siebie, a pokazywaliśmy naprawdę dobry i ciekawy futbol. Nie możemy się doczekać trzeciej ligi – powiedział Emil Krzemiński, wiceprezes Staru.

Zobaczcie naszą relację i zdjęcia z meczu

Zobaczcie jak piłkarze Staru i mieszkańcy Starachowic fetowali awans

Moravia Anna-Bud Morawica - Pogoń Staszów 2:0 (1:0)
Bramki: Michał Rybus 31, Maciej Pokora 61.
Moravia: Wojno – Wasilewski, Mateusz Zawadzki (80 Dziedzic), Górecki, F. Rogoziński – Michał Zawadzki, Gilewski (80 Garbala), Jopkiewicz (58 Rabiej), Łukasz Zawadzki (71 Węgliński) – Michał Rybus (65 Holovczenko), Maciej Pokora.
Pogoń: Borusiński – Kozłowski, Piskorz, Dela, Łączkowski – Wojsa – Rozmysłowski, D. Szymański, Musiał – Grudziński (33 Kuca).

Bardzo ciekawy mecz, w którym wykazali się obaj bramkarze – Krystian Wojno z Moravii i Jakub Borusiński z Pogoni. Mimo świetnej postawy ten drugi nie zachował czystego konta. W 31 minucie pokonał go Michał Rybus (świetna akcja i asysta Łukasza Zawadzkiego), w 61 po podaniu Michała Zawadzkiego Maciej Pokora ograł Mikołaja Kucę i pięknie przymierzył po długim rogu. Pogoń przyjechała w dwunastu, a zmiana została wykorzystana już przed przerwą. Zespół ze Staszowa znajduje się w bardzo trudnej sytuacji kadrowej.

Wierna Małogoszcz - Orlęta Kielce 2:2 (1:0)
Bramki: Mateusz Rejowski 17, Paweł Rogula 63 – Jakub Jaśkiewicz 73, Piotr Poński 88.

Wierna: Spurek – Malinowski, Czarnecki, Wroński, Łata (55 Gajek) – Klapa, Soboń, Sornat – Rejowski, Karbownik (61 Kuzincow), Rogula (83 R. Szymański).
Orlęta: K. Zacharski – Dąbski (46 Jakub Moskal), P. Zawierucha, Grzesiak, Motyl – Gaj (67 Materek), Solnica, Tomczyk, Jaśkiewicz – Olearczyk (67 Poński), Śliwa (90+3 Koropkyn).

- Szkoda dwóch stuprocentowych sytuacji na początku drugiej odsłony. Po nich straciliśmy drugiego gola, ale udało nam się odrobić stratę i bardzo cieszymy się z punktu – powiedział Tomasz Kołodziejczyk, trener Orląt. – Obawiałem się tego meczu po pucharowym boju ze Starem. Zmarnowaliśmy w pierwszej połowie trzy okazje, prowadziliśmy 2:0. Po strzale Sobonia w poprzeczkę wróciły demony i daliśmy sobie wydrzeć zwycięstwo – dodał Mariusz Lniany, szkoleniowiec Wiernej

Spartakus Daleszyce - Góral Górno 1:1 (1:1)
Bramki:Seweryn Sala 10 - Kacper Gadowski 18 karny.
Góral: Kmiecik – Bożęcki, Serek, Piwowarczyk, Banakiewicz (82 Gad) – Syska (55 Kalisz), Bęben – Gadowski, Staszewski (70 Stępnik), Lasak – Radek (90 Wypych).

- Szkoda okazji z doliczonego czasu, ale remis sprawiedliwy – stwierdził Damian Piotrowicz, trener Górala.

Klimontowianka PBI Klimontów - GKS Zio-Max Nowiny 2:1 (1:0)
Bramki:Michał Hołody 41, 80 - Piotr Gardynik 60.
Klimontowianka: Pietrasik - Rękas, Wochniak, Sedko (30. Szakalec), Saienko - Niziołek, Gach, Stępień, Skrzypek, Turek (90+2 Szmuc) - Hołody

Spora niespodzianka w Klimontowie, gospodarze wygrali ze świetnie ostatnio prezentującymi się Nowinami.

TS 1946 Nida Pińczów - Neptun Końskie 0:2 (0:2)
Bramki: Damian Grudnik 11, Patryk Raczyński 20.
Neptun: Herda - Wasik F. (70. Castillo) - Skalski, Maciejewski, Piotrowski, Markowicz - Musielewicz (70. Blach), Wojna (46. Marcinkowski), Raczyński, Banasik (70. Wasik I.) - Grudnik.
- Mecz pod naszą kontrolą. Dwa szybkie gole i przeciwnik nam zbytnio nie zagrażał. Zasłużone nasze zwycięstwo - powiedział trener Arkadiusz Bilski.

Stal Kunów - GKS Rudki 0:6 (0:5)
Bramki: Samobójcza Konrad Małaczek 3, Jakub Stachura 5, Piotr Jedlikowski 15, 21, 36, samobójcza Jakub Garbacz 75.
Stal: Woźniakowski - J. Garbacz, Małaczek, K. Garbacz, Cholewiński (55. Jas) - Imiełowski, Kowalski, Wielgus, Swat - Dynarek (63. Gąsior), Witek (70. Nalewaj).
GKS: Sz. Pietras – Kudzia, Stefański, Skrzypek, Sala – Smoliński, Biesiada (46 Baka), Bednarski (70 Lychak), Jan Kowalski (55 Halik) – Jedlikowski, Stachura (46 Łokieć).
Ogromna przewaga GKS Rudki w pierwszej połowie udokumentowana pięcioma golami, dodatkowo jeszcze Jan Kowalski i Piotr Jedlikowski trafiali w poprzeczkę. W drugiej połowie tempo siadło, a Stal dołożyła sobie drugie samobójcze trafienie.
- Zostaliśmy w szatni, zwłaszcza w pierwszej połowie - powiedział Marcin Dynarek, trener Stali.

Sparta Kazimierza Wielka - Orlicz Suchedniów 0:7 (0:3)
Bramki: Marek Banaczkowski 6, Patryk Zygmunt 12, 26, 71, Damian Kita 74, 90, Jakub Przeworski 80.

W 20 minucie przy stanie 0:2 jeden z zawodników Sparty zobaczył czerwony kartonik. W jego ślady poszedł kolejny piłkarz gospodarzy w 68 minucie i rozwiązał się worek z bramkami.