Grand Prix Chin: Robert Kubica z najlepszym wynikiem w...

Grand Prix Chin: Robert Kubica z najlepszym wynikiem w sezonie, ale znów był najwolniejszy

Zdjęcie autora materiału
Mateusz Skrzyński

Aktualizacja:

Sportowy24

Kubica znów był ostatni.

Kubica znów był ostatni. ©eastnews

Robert Kubica zajął ostatnie miejsce w kwalifikacjach przed Grand Prix Chin. Nie wystartuje jednak z 20. miejsca, a z 18. pola startowego. Wszystko za sprawą groźnego wypadku Alexandera Albona z Torro Roso oraz problemów Antonio Giovinazziego z Alfa Romeo. Najszybsi okazali się kierowcy Mercedesa, którzy zdetronizowali Ferrari.
Kubica znów był ostatni.

Kubica znów był ostatni. ©eastnews

Do kwalifikacji nie przystąpił Alexander Albon, który podczas trzeciej sesji treningowej zaliczył groźny wypadek. Kierowca Toro Rosso wypadł z toru na jedynym z zakrętów i uderzył w barierki. Na szczęście nic mu się nie stało, ale cały incydent wyglądał groźnie. - Wszystko z tobą dobrze? Jesteś w stanie wyłączyć silnik? - pytali inżynierowie. - Tak, jestem OK, przepraszam - odparł oszołomiony Alexander Albon. Problemy z samochodem miał także Włoch Antonio Giovinazzi.

Robert Kubica i George Russel zajęli dwa ostatnie miejsca (nie licząc Albona i Giovinazziego). Tym razem to Polak był ostatni - podobnie jak na wcześniejszym treningu. Balans samochodu zmienia się z wyjazdu na wyjazd, nie powinno tak się dziać i nie jest to pierwszy raz. Musimy zrozumieć, dlaczego tak się dzieje - skarżył się Polak, który w piątkowych treningach był szybszy od swojego kolegi z zespołu.

Swojego rozczarowania nie krył również Russell. - Przepraszam panowie, to było beznadziejne okrążenie - powiedział Brytyjczyk, który o 0,028 s. wyprzedził przedostatniego Kubicę.

Jutrzejszy wyścig po raz kolejny Williams potraktuje nie jako walkę o punkty, a jeden wielki test. - Jutro będzie długi wyścig, musimy zobaczyć, jak będzie się zachowywał bolid, który jest bardzo wrażliwy na wszystko, szczególnie gdy zmieniają się warunki. To będzie trudny wyścig dla opon i zobaczymy co się stanie" - pokreślił Kubica.

Kwalifikacje należały do kierowców Mercedesa. Z pole position ruszy Fin Vallteri Bottas. Obok niego ustawi się Lewis Hamilton. Druga linia należy już do zawodników Ferrari. Niemiec Sebastian Vettel był trzeci, zaś Monakijczyk Charles Leclers czwarty.
Początek wyścigu o Grand Prix Chin w niedzielę o godzinie 8. Transmisja w Eleven Sports 1.W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku