Grupa Azoty Chemik z awansem w Pucharze CEV. Drugie zwycięstwo w polskim meczu

Łukasz Konstanty
Siatkarki z Polic cieszą się z awansu do rundy play off Pucharu CEV.
Siatkarki z Polic cieszą się z awansu do rundy play off Pucharu CEV. Fot. PAP/Zbigniew Meissner
Zespół BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała przegrał z Grupą Azoty Chemikiem Police 1:3 (25:16, 20:25, 18:25, 23:25) w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu CEV siatkarek. W pierwszym meczu Chemik wygrał 3:0 i awansował do kolejnej fazy rozgrywek.

Trudne zadanie BKS Bostik

Los sprawił, że w 1/8 finału Pucharu CEV doszło do starcia dwóch polskich zespołów, które w dodatku obecnie są na dwóch czołowych miejscach w polskiej ldize. Przeciwniczkami Grupy Azoty Chemik Police (liderki Tauron Ligi) były siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała (wiceliderki).

Pierwsze spotkanie w Policach padło łupem zespołu z województwa zachodniopomorskiego, który wygrał bez straty seta. Bielszczanki wiedziały więc przed rewanżowym spotkaniem, że czeka ich niezwykle trudne zadanie. Nie wystarczyło bowiem jedynie wygrać, by wywalczyć awans do kolejnej rundy. BKS Bostik mógł sobie pozwolić na przegranie tylko jednego seta, by doprowadzić do sytuacji, w której to dodatkowy, tzw. złoty set decydowałby o tym, kto zagra w ćwierćfinale.

Grupa Azoty Chemik Police z awansem

Potyczka rozpoczęła się znakomicie dla gospodyń czwartkowego starcia, które wysoko wygrały pierwszą partię (25-16). Kolejne dwie padły jednak łupem przyjezdnych i w tym momencie jasne stało się, że to policzanki zagrają w rundzie play off. Zespół z Bielska-Białej próbował jeszcze powalczyć o pożegnalne zwycięstwo, czwarta partia również jednak zakończyła się sukcesem zespołu Grupa Azoty Chemik, który tym samym odniósł drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Pucharu CEV.

W kolejnej rundzie zespół z Polic zmierzy się z wymagającym rywalem. Będzie nim włoski Reale Mutua Fenera Chieri'76, który w 1/8 finału w dwumeczu okazał się zdecydowanie lepszy od serbskiego Żeleznicara Lajkovac. W barwach najbliższego przeciwnika występują m.in. reprezentantka Belgii polskiego pochodzenia - Kaja Grobelna, a także Niemka Camilla Weitzel.

Runda play off zostanie rozegrana w terminach 9-11 oraz 16-18 stycznia. Pierwsze spotkanie odbędzie się we Włoszech.

Puchar CEV - 1/8 finału (rewanż)
BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała - Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (25:16, 20:25, 18:25, 23:25)

BKS Bostik: Damaske (21), Borowczak (10), Laak (10), Majkowska (8), Ciesielczyk (6), Pacak (6), Bidias (5), Nowicka (3), Abramajtys (2), Stachowicz (1), Mazur (libero)

Grupa Azoty: Sahin (16), Wasilewska (13), Inneh (12), Korneluk (7), Fedusio (7), Mędrzyk (5), Honorio Marquez (2), Kowalewska (1), Pierzchała (1), Ding (1), Grajber (libero), Jagła (libero)