Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne
Zdjęcie archiwalne Karina Trojok
W meczu 9. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwyciężyła na własnym parkiecie 3:0 z zespołem KGHM Cuprum Lubin. W żadnym z setów nie pozwoliła gościom na zdobycie chociażby 20 punktów.

Chociaż wicemistrzowie Polski byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, w bieżącym sezonie zdarzyło im się kilka przykrych niespodzianek, jak choćby porażka na własnym parkiecie 0:3 z Norwidem Częstochowa. Od początku tegorocznych rozgrywek ZAKSA zmaga się z gigantycznymi problemami kadrowymi. Jedynym zdolnym do gry rozgrywającym jest Radosław Gil, który gra wszystkie mecze od "deski do deski".

KGHM Cuprum już stracił nadzieję na awans do play-off. Przed przyjazdem do Kędzierzyna-Koźla siatkarze z Lubina nie zdobyli choćby seta w ostatnich rywalizacjach z Jastrzębskim węglem i Aluronem Wartą Zawiercie. W 8 meczach wygrali dwa razy.

Na parkiecie zawodnicy ZAKSY nie pozostawili jednak swoim rywalom żadnych złudzeń. W pierwszym secie lubinianie byli w stanie nawiązać walkę jedynie do stanu 8:7 dla wicemistrza Polski. Przy serii zagrywek Krzysztofa Zapłackiego ZAKSA odjechała i wygrała tę partię do 15.

W drugiego seta lepiej weszli goście, którzy prowadzili 11:10. W dalszej części tej partii znów ZAKSA stanęła na wysokości zadania i wygrała do 17.

Kiedy w trzecim secie Miedziowi prowadził 12:9 wydawało się, że mogą powalczyć o wygraną w chociaż jednej partii. Znów na wysokości zadanie stanęli kędzierzynianie, którzy wygrali tego seta do 18.

MVP meczu wybrany został Krzysztof Zapłacki.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:15, 25:17, 25:18)