Grzegorz Niciński: Śrubujemy rekord

pk
Tomasz Bolt/Polska Press
Piłkarze Arki Gdynia pewnie sięgnęli po kolejne zwycięstwo. Żółto-niebiescy wygrali w Olsztynie ze Stomilem aż 4:0. - Mimo awansu, gramy dalej i śrubujemy rekord - powiedział pomeczu Grzegorz Niciński.

Gdynianie utrzymują wysoką dyspozycję, mimo że nie ciąży już na nich żadna presja. W Olsztynie nasz zespół nie zachwycał przez całe spotkanie, ale w pewnym momencie wrzucił wyższy bieg i zdeklasował rywala.

- Pokazaliśmy dobrą piłkę. Graliśmy w ataku pozycyjnym. Do przerwy nie mogliśmy się przebić przez szczelną defensywę rywala. W drugiej połowie strzeliliśmy bramki po ładnych akcjach. Myślę, że pokazaliśmy charakter - powiedział 42-letni szkoleniowiec.

Rzeczywiście, w drugiej połowie gospodarze nie mieli już nic do powiedzenia. Arka strzeliła aż cztery gole, a jeden z nich - Yannicka Kakoko - był wyjątkowej urody. W ogóle gdynianie zaliczyli kilka wyśmienitych akcji.

- Mimo że wywalczyliśmy już awans, to walczymy dalej i śrubujemy rekord (meczów bez porażki - przyp. red.). To również jest dla nas ważne.

To jeszcze nie koniec sezonu. Do zakończenia rozgrywek pozostały trzy kolejki, ale Arka rozegra tylko dwa mecze, bo do starcia z Dolcanem Ząbki nie dojdzie. Ten klub wycofał się bowiem z rozgrywek przed startem tegorocznych zmagań.

Materiał oryginalny: Grzegorz Niciński: Śrubujemy rekord - Dziennik Bałtycki