Tomasz Kuczyński
03.01.2021 r. GTK Gliwice - Zastal Zielona Góra.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
03.01.2021 r. GTK Gliwice - Zastal Zielona Góra. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W niedzielę 3.01.2021 r. w meczu Energa Basket Ligi koszykarze GTK Gliwice przegrali z Zastalem Zielona Góra 86:92. Zobacz ZDJĘCIA z spotkania GTK Gliwice - Zastal Enea BC Zielona Góra.

Gliwiczanie zakończyli 2020 rok porażką 28 grudnia ze Spójnią w Stargardzie 78:84. Liderujący w tabeli Zastal miał już za sobą noworoczny mecz - 1 stycznia wygrał w Warszawie z Legią po dwóch dogrywkach 85:78. W Gliwicach musiał się mocno napracować, aby odnotować 17 zwycięstwo w tym sezonie, przy tylko dwóch porażkach.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GTK Gliwice - Zastal Zielona Góra

Gospodarze rozegrali bardzo dobrą I kwartę - zaskoczyli lidera, wygrywając 26:17.

Również druga kwarta padła łupem gliwiczan, którzy do przerwy prowadzili 53:42. Jordon Varnado z GTK miał do przerwy 20 punktów.

Zastal wziął się do roboty i wyrównał 56:56, chwilę potem prowadził 59:56, ale GTK nie dawało za wygraną - 62:59. W IV kwarcie gliwiczanie mieli dwa punkty przewagi - 74:72, aby przegrywać 72:77 i... prowadzić 76:77! Było jeszcze 78:79, ale w końcówce lepsi okazali się zielonogórzanie.

GTK Gliwice - Zastal Enea BC Zielona Góra 86:92 (26:17, 27:25, 11:25, 22:25)

GTK: Varnado 22, Perkins 18, Szewczyk 13, Bogues 9, Gołębiowski 9, Henderson 7, Wiśniewski 4, Szymański 4, Diduszko 0.

Zastal: Groselle 25, Lundberg 19, Richard 12, Freimanis 10, Williams 8, Ponitka 8, Koszarek 8, Put 2, Reynolds 0.