Michał Nowak
Arkadiusz Kułynycz (w niebieskim stroju) zdobył złoty medal w kategorii do 75 kilogramów. Polski Związek Zapaśniczy
Zapaśnicy Olimpijczyka Radom odnieśli historyczny sukces! Zawodnicy radomskiego klubu w stylu klasycznym zdobyli na mistrzostwach Polski w Zgierzu aż dziesięć medali. Na najwyższym stopniu podium stanął Arkadiusz Kułynycz.

Na dorobek dziesięciu krążków złożył sie jeden złoty medal, trzy srebrne i sześć brązowych. - Zawody były dla nas niezwykle udane i cieszymy się z wyników naszych podopiecznych. To historyczny sukces, zapisujemy nową kartę w radomskich zapasach - powiedział Zdzisław Kolanek, trener zapaśników Olimpijczyka.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii do 75 kilogramów stanął Arkadiusz Kułynycz, który w finale pokonał Dawida Klimka ze Śląska Wrocław. Dla zawodnika Olimpijczyka to drugi tytuł mistrza Polski seniorów. Pierwszy zgarnął w 2014 roku. - Można powiedzieć, że Arek wrócił na tron w kategorii do 75 kilogramów. Ostatni sezon był dla niego całkowicie nieudany i cieszymy się, że znów odniósł sukces. On ma bardzo duży potencjał, ale musi cały czas pracować - dodał szkoleniowiec.

Srebrne medale zawiesili na swoich szyjach Konrad Kośla (kategoria wagowa do 71 kilogramów), Aleksander Kroczak (do 98 kilogramów) oraz Mateusz Kareciński (do 130 kilogramów). Na najniższym stopniu podium stawali natomiast Grzegorz Rutkowski (59 kg), Michał Kośla i Mateusz-Piotr Nowak (obaj 66 kg), Łukasz Fafiński (80 kg), Mateusz Treder (80 kg) oraz Rafał Płowiec (130 kg).

Jednym z faworytów w wadze do 85 kilogramów był Piotr Przepiórka, ale ostatecznie w walce o brązowy medal przegrał ze swoim klubowym kolegą, Mateuszem Trederem.

Swoje walki o brązowe medale przegrali też Bartłomiej Klimek (71 kg), Wojciech Kański (75 kg) oraz Sylwia Szulc w zapasach kobiet.

Materiał oryginalny: Historyczny sukces Olimpijczyka Radom na mistrzostwach Polski. Dziesięć medali, złoto Kułynycza - Echo Dnia Radomskie