Leszek Jaźwiecki
ARC
W meczu dwóch kandydatów do awansu na zaplecze ekstraklasy GKS 1962 Jastrzębie przegrał z Wartą Zawiercie 0:2. Podopieczni Jarosława Skrobacza nadal pozostają na prowadzeniu i nad drugą w tabeli poznańską drużyną, która rozegrała jeden mecz mniej, ma 10 punktów przewagi.

Zwycięstwo z Warta miało być milowym krokiem piłkarzy z Jastrzębia do wywalczenia awansu na zaplecze ekstraklasy. Gospodarze jednak nie stanęli na wysokości zadania. Do przerwy przegrywali po bramce w 35 min Krystiana Sanockiego. Po zmianie stron kropkę nad i postawił Robert Janicki w 67 minucie. Prz stanie 0:0 gospodarze domagali się rzutu karnego, ale sędzia był innego zdania i nie podyktował jedenastki.

Jastrzębianie nie mają szczęścia do Warty. Z czterech porażek jakie ponieśli w tym sezonie, dwie doznali właśnie z poznańskimi piłkarzami. Za tydzień piłkarze z Jastrzębia będą mieli okazję wrócić na zwycięska ścieżkę. Zagrają na wyjeździe z Wisłą Puławy, która jest tuż nas strefą spadkowa.

GKS 1962 Jastrzębie - Warta Poznań 0:2 (0:1)

0:1 Krystian Sanocki (35),
0:2 Robert Janicki (67)

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).

Widzów: 2010.

GKS Drazik - Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Kulawiak - Semeniuk (72. Dzida), Jaroszek (54. Jadach), Tront, Ali, Szczęch (54. Gancarczyk) - Szczepan (72. Salmikivi).

Warta: Lis - Patrzykąt, Kieliba, Dejewski, Kiełb - Sanocki (73. Brzostowski), Marciniak, Grobelny, Janicki (89. Chopcia), Kita - Piceluk (57. Cierpka).

żółte kartki: Tront, Gancarczyk, Szymura - Marciniak, Patrzykąt, Kieliba, Kita, Chopcia.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Magazyn sportowy Dziennika Zachodniego KIBIC

Materiał oryginalny: Hit II ligi nie dla lidera. Warta Poznań wygrywa w Jastrzębiu z GKS-em [RELACJA+WYNIK] - Dziennik Zachodni