Hokeiści Unii Oświęcim rozgromieni w pierwszym meczu w Krakowie

Andrzej Stanowski
Cracovia - Unia Oświęcim
Cracovia - Unia Oświęcim Andrzej Banas / Polska Press
Rozpoczął się hokejowy play-off, bardzo dobrze wystartowała w nim Comarch Cracovia, która u siebie rozbiła Unię Oświęcim 9:2 (3:1, 3:0, 3:1). Bramki dla Cracovii zdobyli: Sinagl 2, Urbanowicz 2, Domogała, Bryniczka, Słaboń, Worobjew, Sykora, a dla Unii: Tabaczek i O. Kasperlik.

W Cracovii zabrało chorego bramkarza Rafała Radziszewskiego, ale z powodzeniem zastąpił go Michel Łuba. Zaczęło się dobrze dla gości, bo już w 85 sekundzie Daneczek przymierzył w okienko bramki krakowian. Ale „Pasy” szybko odzyskały równowagę, w pierwszej tercji zdobyły jeszcze trzy gole. Po stracie piątej bramki goście wywiesili białą flagę. „Pasy” dominowały na lodzie do ostatnich minut. W swoim debiutanckim występie w Cracovii gola zdobył Rosjanin Pawieł Worobjew - uczynił to wtedy, kiedy jego zespół grał w osłabieniu.

Trener Cracovii Rudolf Rohaczek chwalił swój zespół. – Zagraliśmy bardzo dobrze, konsekwentnie – mówił. Trener Unii Jiri Szejba był załamany postawą swojej drużyny. – Zagraliśmy katastrofalnie – stwierdził.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Hokeiści Unii Oświęcim rozgromieni w pierwszym meczu w Krakowie - Dziennik Polski