Hokej. Podhale zrewanżowało się Polonii Bytom

Maciej Zubek
Kasoer Bryniczka (z lewej) zdobył pierwszego gola w meczu w Bytomiu
Kasoer Bryniczka (z lewej) zdobył pierwszego gola w meczu w Bytomiu Maciej Zubek
W meczu 28. kolejki spotkań PHL hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ pokonali w Bytomiu Polonię 3:2, dzięki czemu umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli.

W składzie Podhala brakowało w tym meczu chorych Joniego Haverinena, Mateusza Michalskiego i Przemysława Michalskiego oraz kontuzjowanego Dariusza Gruszki. Pojawił się za to po dłuższej przerwie Robert Mrugała.

Pierwsza tercja była wyrównana, ale to Podhale miało po niej jednobramkową zaliczkę. Prowadzenie „Szarotki” objęły w 7 min. Jarmo Jokila odebrał pod bandą krążek jednemu z bytomian, dograł przed bramkę do Kaspra Bryniczki, który z bliska pokonał Ondreja Raszkę.

W drugiej tercji padły z kolei aż cztery gole - po dwa z obu stron – a wszystkie w odstępie ledwie 85 sekund - między 36 a 37 minutą. Najpierw prowadzenie „Szarotek” podwyższył po świetnej indywidualnej akcji Jokila. Po chwili składny kontratak gospodarzy wykończył Kozłowski. Potem rzut karny wykorzystał faulowany chwilę wcześniej Zapała, aż wreszcie w górny róg bramki Podhala trafił Mateusz Danieluk.

W ostatnich dwudziestu minutach goli kibice już nie ujrzeli, choć okazji z obu stron nie brakowało. Blisko dwie minuty przed syreną końcową gospodarze zdecydowali się na manewr z wycofaniem golkipera. Kilkukrotnie mocno zakotłowało się pod bramką „Szarotek”, ale w niej świetnie spisywał się Maris Jucers i zwycięstwo nowotarżan stało się faktem.

_- Najważniejsze że zdobyliśmy trzy punkty na bardzo trudnym terenie. Generalnie, uważam, że mieliśmy to spotkanie pod kontrolą, choć nie ustrzegliśmy się błędów w końcówce drugiej tercji. Błędów jednak nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. Najważniejsze że wyciągnęliśmy z nich wnioski i w trzeciej tercji już graliśmy bardzo odpowiedzialnie. Gratuluję drużynie _– ocenił spotkanie trener Podhala Marek Rączka.

Tempish Polonia Bytom – TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Bramki:
0:1 Bryniczka (Jokila) 7, 0:2 Jokila (Jaśkiewicz) 36, 1:2 Kozłowski (Słodczyk, Augstkalns) 36, 1:3 Zapała z karnego 37, 2:3 Danieluk (Kartoszkin) 37.

Sędziował: Tomasz Radzik z Krynicy. Kary: 0-6 min.

Polonia: Raszka – Cunik, Diks, Bordowski, Kartoszkin, Danieluk – Augstkalns, Wanacki, Kozłowski, Słodczyk, Salamon – Owczarek, Pastryk, Wieczorek, Krzemień, Wąsiński – Działo, Stępień, Bajon, Kłaczyński, Dybaś.

Podhale: Jucers – Łabuz, Jaśkiewicz, Jokila, Zapała, Iossafov – Syrei, Tomasik, Hattunen, Bryniczka, D. Kapica – Wojdyła, Sulka, Różański, Neupauer, Stypuła oraz K. Kapica, Mrugała, Svitac, Siuty.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Hokej. Podhale zrewanżowało się Polonii Bytom - Gazeta Krakowska