Hurkacz w półfinale w Estoril! Polak ograł Hiszpana

Filip Bares
Filip Bares
epa/pap
Rozstawiony z dwójką Hubert Hurkacz (10.) pokonał w piątek Hiszpana Pablo Llamasa Ruiza (152.) 7:6 (4), 6:4 w portugalskim Estoril. Polak tym samym awansował do półfinału turnieju ATP 250.

Hurkacz w półfinale...

Mimo ogromnej różnicy miejsc w rankingu ATP 21-letni Ruiz nie odstawał od Polaka, a nawet momentami wyglądał dobrze na jego tle. W pierwszym secie to Hiszpan wręcz stwarzał większe zagrożenie i dwukrotnie był bliski przełamania - najpierw w trzecim gemie zmarnował aż cztery break-pointy, a następnie nie wykorzystał szansy przy stanie 5:5, marnując łącznie aż pięć breaków. Ostatecznie seta wygrał Hurkacz 7:6, który zwyciężył w tie -breaku (w swoim stylu) 7:4.

W drugiej partii obaj Panowie szli łeb w łeb i dopiero w dziewiątym gemie zobaczyliśmy pierwszego break-pointa, którego wykorzystał Polak. Prowadząc 5:4 Hurkacz potrzebował dwóch piłek meczowych by wygrać partię 6:4 i cały mecz. To było ich pierwsze spotkanie w karierze.

Zwycięstwo zapewniło awans Polakowi do półfinału portugalskiej imprezy. W nim zmierzy się wygranym starcia Cristian Garin (112.) - Nuno Borges (62.)

... i Hurkacz w Estoril

Hurkacz awansował w czwartek do ćwierćfinału turnieju ATP na kortach ziemnych w portugalskim Estoril. Polak pokonał mającego polskie korzenie Brytyjczyka Jan Choinskiego 7:6 (7-5), 6:4.

Polak miał w pierwszej rundzie miał "wolny los". Hurkacz już poprawił tym samym wynik z zeszłego roku, gdy odpadł właśnie w drugiej rundzie.