I liga koszykarek. AZS Politechnika Korona Kraków gromi Ostrovię

Bartosz Karcz
Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo. Jak burza idą w tym sezonie koszykarki AZS Politechniki Korony Kraków. Tym razem nie pozostawiły żadnych wątpliwości rywalkom z Ostrowa Wlkp. Rozmiary wygranej 101:59 mówią w zasadzie wszystko.

To było bardzo jednostronne spotkanie. Jeszcze w pierwszej kwarcie walka była w miarę wyrównana, ale w drugiej części krakowianki podkręciły tempo i wygrały tę partię blisko dwudziestoma punktami. Na przerwę schodziły natomiast z prowadzeniem przekraczającym tę granicę (57:35).

Po zmianie stron nic się nie zmieniło, wciąż dominowała ekipa krakowskich koszykarek. Wygrały ją pewnie, w związku z czym ostatnia część była już nieco spokojniejsza. Krakowiankom udało się jednak przekroczyć granicę stu punktów, co nie jest w tej lidze codziennym zjawiskiem. AZS Politechnika Korona ma komplet zwycięstw w tym sezonie.

AZS Politechnika Korona Kraków - KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. 101:59 (23:19, 34:16, 24:7, 20:17)
AZS PK: Mazur 22, Woźniak 22, Majda 14, Popiół 10, Wdowiuk 8 oraz Wojtylas 10, Kopiec 8, Dolenc 4, Florkiewicz 3, Filipowska 0, Węglarz 0, Koroszec 0.
Ostrovia: Dekert 17, Dżochowska 12, Joks 11, Ster 6, Pająk 4 oraz Wybraniec 5, Kunicka 2, Zaremba 2, Szych 0, Marczyk 0.
Sędziowali: Tomasz Trojanowski i Alicja Butenko.