I liga koszykarek. Wisła Orlen Południe Kraków o krok od finału!

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
Koszykarki Wisły Orlen Południe zrobiły krok w kierunku finału w I lidze. „Biała Gwiazda” pokonała w niedzielę na wyjeździe MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 71:62 i do awansu brakuje jej już jednego zwycięstwa w meczu w hali przy ul. Reymonta.

W pierwszej kwarcie dominowały wiślaczki. Szybko przejęły inicjatywę na parkiecie i wygrały tę partię jedenastoma punktami. Prowadzenie krakowianki utrzymywały również przez całą drugą część. Nawet jeśli miejscowe niwelowały część dystansu, to on za moment i tak rósł. Ostatecznie na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 31:43.

Również trzecią kwartę wygrała Wisła, powiększając jeszcze dystans. W efekcie przed ostatnią częścią krakowianki miały już czternaście punktów przewagi i spokojnie mogły kontrolować sytuację w ostatniej części meczu.

Rewanż zaplanowano na 7 kwietnia w Krakowie.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski - Wisła Orlen Południe Kraków 62:71 (13:24, 18:19, 13:15, 18:13)
MPKK Sokołów SA: Dzierbicka 21, Stępień 7, Kiuliak 5, Paczóska 5, Kosalewicz 5 oraz Szczęśniak 15, Iwaniuk 4, Zieniawska 0.
Wisła Orlen Południe: Jasiulewicz 24, Stasiuk 22, Grzenkowicz 13, Kuczyńska 8, Krzywoń 4 oraz Duchnowska 0, Wilk 0, Mitrowska 0, Zuziak 0.
Sędziowali: Jakub Adameczek oraz Justyna Gieroba.