I liga koszykarek. Wisła Orlen Południe pewnie wygrywa we Wrocławiu

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
Koszykarki Wisły Orlen Południe nie miały większych problemów w wyjazdowym meczu z ekipą PZU Ślęza II Wrocław. Krakowianki pewnie wygrały w stolicy Dolnego Śląska 86:59.

Już pierwsza kwarta ustawiła tak naprawdę przebieg całego spotkania. Wisła wygrała ją aż siedemnastoma punktami. W drugiej kwarcie wiślaczki kontrolowały sytuację, choć była to akurat część, która wrocławiankom wyszła najlepiej, Wygrały ją jednym punktem, ale na przerwę i tak schodziły przy bardzo dużych stratach. Było 28:44.

Trzecia kwarta całkowicie rozwiała już nadzieje miejscowych, że cokolwiek w tym meczu będą w stanie Wiśle zrobić. Krakowianki znów były górą, a przed ostatnią częścią prowadziły 65:44. W takiej sytuacji ta ostatnia kwarta była już tylko formalnością.

PZU Ślęza II MOS Wrocław – Wisła Orlen Południe 59:86 (7:24, 21:20, 16:21, 15:21)
PZU Ślęza II MOS: Mońko 21, Łata 9, Skowron 7, Kurkowiak 7, Furman 2 oraz Wowra 5, Mielczarek 4, N. Welc 2, P. Welc 2, Brzycka 0.
Wisła Orlen Południe: Stasiuk 21, Kuczyńska 11, Wilk 9, Krzywoń 8, Grzenkowicz 7 oraz Duchnowska 14, Mitrowska 6, Zuziak 6, Kwiecień 2, Kaźmierczak 2.
Sędziowali: Katarzyna Grdeń oraz Georges Baaklini.