I liga koszykarek. Zacięte derby Małopolski dla AZS Politechniki Korony

Bartosz Karcz
Wojciech Matusik
Mecz trzymał w napięciu do samego końca, ale ostatecznie w derbach Małopolskich górą były krakowianki, koszykarki AZS Politechniki Korony, które pokonały Contimax MOSiR Bochnia 72:66.

Trzy pierwsze kwarty to była bardzo wyrównana walka w derbach Małopolski. Najlepiej świadczy o tym fakt, że każdą z tych części jeden lub drugi zespół wygrywał zaledwie jednym punktem, a na przerwę obie drużyny schodziły przy remisie 35:35.

Również trzecia kwarta była bardzo zacięta. I tak samo było również w ostatniej części meczu. Jeszcze na nieco ponad minutę przed końcem meczu krakowianki prowadziły tylko 65:64. Dopiero w ostatniej minucie zagrały skuteczniej od bochnianek i wygrały ostatecznie całe spotkanie sześcioma punktami.

AZS Politechnika Korona Kraków - Contimax MOSiR Bochnia 72:66 (17:16, 18:19, 12:13, 25:18)
AZS Politechnika Korona: Majda 19, Woźniak 16, Popiół 11, Mazur 8, Kopiec 4 oraz Wdowiuk 10, Kuras 2, Wojtylas 2.
Contimax MOSiR: Rak 20, Krawiec 18, Bukowczan 16, Kocaj 4, Zuchora 2 oraz Zając 6, Duchnowska 0, Więcek 0.
Sędziowali: Jakub Heród oraz Przemysław Bielski.