I liga koszykarzy. AZS AGH Kraków przegrywa w samej końcówce

Bartosz Karcz
To był mecz, który trzymał w napięciu do samego końca. Ostatecznie koszykarze AZS AGH Kraków przegrali po zaciętym boju z ekipą HydroTruck Radom 81:86.

Pierwsza kwarta początkowo była wyrównana. Później trafiać za trzy punkty zaczął Daniel Wall, ale krakowianie nie pozostawali dłużni. A gdy z czasem radomianie zaczęli pudłować, zaczęła rosnąć przewaga gospodarzy, która w pewnym momencie tej części gry wynosiła piętnaście punktów (25:10), a ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się 13-punktowym prowadzeniem AZS AGH.

W drugiej części goście starali się odrabiać straty i ta sztuka im częściowo wyszła, choć krakowianie wcale nie odpuszczali. Oni też mieli dobre momenty w tej kwarcie. Na przerwę drużyny schodziły ostatecznie przy prowadzeniu AZS AGH 53:44.

Po zmianie stron HydroTruck potrzebował jeszcze połowę kwarty, by odrobić całość strat. Stało się to po celnym rzucie Daniela Dawdo, gdy na tablicy zapalił się wynik 58:58. Niewiele później trafił Darren Williams i goście prowadzili 61:59. To był taki moment meczu, gdy to prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Na koniec trzeciej kwarty niewielkie, dwupunktowe prowadzenie mieli krakowianie. O wszystkim miała jednak rozstrzygnąć ostatnia część meczu.

W tę ostatnią kwartę AZS AGH wszedł bardzo dobrze. Upłynęły raptem dwie minuty gry i z dwóch zrobiło się osiem punktów przewagi. Goście jednak nie rezygnowali. Dość szybko odrobili straty i znów mieliśmy cały czas wynik „na styku”. Na niespełna dwie minuty przed końcem za trzy punkty trafił w zespole z Radomia Mikael Laihonen i HydroTruck objął prowadzenie 83:79. Na 23 sekundy przed końcem było 81:84, ale wtedy niecelną próbę rzutu za trzy punktu podjął Damian Ciesielski. Piłkę mieli radomianie i oczywiście skończyło się szybkim faulem. Rzuty wolne pewnie wykonał Laihonen, to goście mogli cieszyć się z wygranej.

AZS AGH Kraków – HydroTruck Radom 81:86 (27:14, 26:30, 15:22, 13:20)
AZS AGH: Komenda 16, Piliszczuk 13, Orłowski 13, Mąkowski 11, Ciesielski 8 oraz Palmowski 14, Golus 4, Dyrda 2, Śmiglak 0.
HydroTruck: Williams 20, Ciechociński 16, Zalewski 12, Wall 6, Szymański 6 oraz Laihonen 15, Dawdo 7, Sadowski 4, Sowa 0
Sędziowali: Rafał Zuchowicz, Radosław Myśliński oraz Michał Pietrakiewicz. Widzów: 150.