Iga Świątek i Hubert Hurkacz grają dziś w ćwierćfinałach!

Zbigniew Czyż
Iga Świątek
Iga Świątek Sylwia Dąbrowa / Polska Press
Amerykanka Danielle Collins pokonała Kanadyjkę Leylah Fernandez 6:2, 6:3 i będzie ćwierćfinałową rywalką Igi Świątek w tenisowym turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Montrealu.

Zajmująca 48. miejsce w świecie Collins dopiero w Montrealu ma powody do zadowolenia, bo wcześniej w tym sezonie nie spisywała się na miarę oczekiwań i możliwości. W Kanadzie przeszła eliminacje, a już w turnieju głównym nie oddała seta nie tylko Fernandez, ale także wcześniej Ukraince Elinie Switolinie i Greczynce Marii Sakkari.

Z 22-letnią Świątek, która w torpedowanym przez opady deszczu i trwającym - łącznie z przerwami - prawie dziewięć godzin spotkaniu pokonała w czwartek Czeszkę Karolinę Muchovą 6:1, 4:6, 6:4, dziewięć lat starsza od niej Amerykanka zmierzy się po raz czwarty.

Polka odniosła dwa pewne zwycięstwa - w 2021 w Adelajdzie przeciwniczka skreczowała w drugim secie przy stanie 2:6, 0:3 oraz 6:0, 6:1 w lutym tego roku w Dausze, natomiast doznała też bolesnej porażki 4:6, 1:6 w półfinale wielkoszlemowego Australian Open 2022.

To właśnie poprzedni sezon był najlepszy w wykonaniu i w połowie roku dotarła do najwyższego w karierze siódmego miejsca na liście światowej, ale z kolei w 2021 roku sięgnął po dwa z trzech tytułów WTA.

Gdzie i o której oglądać?

Mecz Świątek - Collins organizatorzy wyznaczyli jako trzeci w piątek na korcie centralnym kompleksu IGA Stadium, powinien się rozpocząć ok. godz. 21 czasu polskiego.

Wcześniej odbędą się m.in. dwa pojedynki 1/8 finału, m.in. z udziałem Białorusinki Aryny Sabalenki, których nie udało się rozegrać w czwartek.

Transmisja meczu Igi Świątek z Danielle Collins w Canal+ Sport 2.

Hubert Hurkacz gra jeszcze w deblu

W turnieju mężczyzn rozstawiony z numerem 15. Hubert Hurkacz obronił cztery piłki meczowe, ale przegrał z liderem światowego rankingu tenisistów Hiszpanem Carlosem Alcarazem 6:3, 6:7 (2-7), 6:7 (3-7) w 1/8 finału tenisowego turnieju ATP 1000 na twardych kortach w Toronto.

Polak zagra dziś w ćwierćfinale debla w parze z Mate Paviciem. Rywalami Hurkacza i Chorwata będą Kevin Kravietz i Tim Puetz z Niemiec. Początek meczu zaplanowano na godz. 22.30.