Igrzyska Europejskie 2023. Finał pięcioboju nowoczesnego nie dla Polek

Artur Bogacki
FB/PZPNow
W finale pięcioboju nowoczesnego kobiet podczas Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 nie zobaczymy żadnej z Polek. Wszystkie odpadły w półfinale, który odbył się we wtorek (27 czerwca) na obiektach AWF.

Półfinały, w których wystartowało 36 zawodniczek, miały wyłonić 18 finalistek. Z każdej z grup kwalifikowało się po 9 najlepszych po trzech startach: w szermierce, pływaniu (200 m stylem dowolnym) i biegu ze strzelaniem (laser run, to "podwójna" konkurencja).

W grupie A najbliżej awansu była Natalia Dominiak. Uzbierała 1100 pkt i zajęła 11. lokatę, do premiowanej strefy brakło 7 "oczek". Naszej zawodnicze gorzej poszło w inauguracyjnej szermierce, później już nie odrobiła strat (202 pkt, przedostatni wynik).

Natalia Maliszewska została sklasyfikowana w tej grupie na 15. pozycji (na 18 uczestniczek), zdobyła 1091 pkt. Najlepsza okazała się Włoszka Elena Micheli - 1127 pkt.

W grupie B rywalizowała Marta Kobecka, zajęła ostatnią, 18. lokatę (1046). Tę półfinałową grupę wygrała Niemka Rebecca Langrher (113 pkt).

Indywidualne finały kobiet - już w pełnej formule, z jeździeckim konkursem skoków - zaplanowano na niedzielę, początek o godz. 12.