III liga piłkarska: Świt Szczecin zrobił to, co musiał - wygrał

Jakub Lisowski
Świt Szczecin po wygranej nad Bałtykiem Gdynia.
Świt Szczecin po wygranej nad Bałtykiem Gdynia. Fot. Świt Szczecin facebook
Na rozpoczęcie 12. kolejki Świt Szczecin na swoim boisku pokonał ostatni zespół w tabeli III ligi Bałtyk Gdynia 2:0.

Goście mieli pecha. Będąc już w Szczecinie zatrzymali się autokarem na jednej z ulic, a następnie pojazd odmówił dalszej jazdy. Gdynianie dotarli więc na stadion przy ul. Stołczyńskiej spóźnieni, a tym samym nie mogli przeprowadzić pełnej, profesjonalnej rozgrzewki.

Mecz rozpoczął się z 15-minutowym poślizgiem, a od początku Świt zaczął przeważać. Ale jego akcje nie zazębiały się, więc goście pomogli. W kontrze dośrodkowanie było niecelne, ale Fabian Lengiewicz trącił piłkę, a ta wpadła do siatki.

Po kwadransie goście mieli świetną okazję do wyrównania. Po rzucie rożnym tuż przed bramkarzem znalazł się z piłką jeden z zawodników Bałtyku, ale trafił w bramkarza. Po kolejnym rogu wyszła kontra. Akcja filmowa, na europejskim poziomie. Dośrodkowanie i Kacper Wojdak celną główką ustalił wynik do przerwy.

Fani spodziewali się kolejnych trafień po przerwie. Szanse były, ale już nie tak czyste, jak przy okazji Wojdaka. W dodatku gospodarze chcieli zainwestować możliwie najmniej sił i trochę grali "chodzonego". I mogli zostać skarceni, bo przyjezdni np. zmarnowali rzut karny, a w dwóch innych szansach zawiodła skuteczność.