Maksymilian Dyśko
Unia z pierwszym zwycięstwem w tym sezonie. Do sieci trafiali ex-lechici.
Unia z pierwszym zwycięstwem w tym sezonie. Do sieci trafiali ex-lechici. Jan Piechota
Unia Swarzędz wygrała swoje spotkanie z Stolemem Gniewino (4:3) i tym samym podopieczni trenera Tomasza Bekasa sięgnęli po raz pierwszy w tym sezonie po komplet punktów. Z kolei Pogoń Nowe Skalmierzyce wygrała na wyjeździe z Cartusią Kartuzy (3:1) i utrzymała się na pozycji lidera. Dobrze zaprezentowała się również Polonia Środa Wielkopolska, która rozbiła na wyjeździe beniaminka – Wikęd Luzino 4:0. Nieco gorzej spisali się piłkarze Sokoła Kleczew, przegrywając z Gedanią Gdańsk (1:2). W trzeciej kolejce punktów nie zdobyła też Noteć Czarnków. Podopieczni trenera Adama Drozdowicza musieli uznać wyższość Świtu Skolwin (1:5).

Z piekła do nieba. Pierwsze zwycięstwo Unii

Od początku spotkania obie strony wymieniały się ciosami, jednak strzelaninę zaczęli goście. W 23. minucie Andrzej Budnik dopuścił się błędu, który wykorzystał Paweł Sobczyński. 32-letni zawodnik Stolemu wpisał się na listę strzelców i była to dla niego pierwsza bramka w tym sezonie. Kilka minut później gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania, jednak uderzenie Spławskiego zatrzymało się na poprzeczce. „Duma Swarzędza” kreowała kolejne sytuacje, jednak do przerwy to zawodnicy Stolemu Gniewino schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron goście podwyższyli prowadzenie. W 69. minucie arbiter dopatrzył się faulu w polu karnym Unii i wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykonał Patryk Soboczyński. W końcu unici złapali kontakt z rywalem. W 75. minucie były zawodnik Lecha Poznań - Adrian Laskowski oddał strzał z wysokości pola karnego i po rykoszecie futbolówka zatrzepotała w siatce. Radość nie trwała zbyt długo, ponieważ na cztery minut przed końcem spotkania przyjezdni zdobyli trzecią bramkę.

Podopieczni trenera Tomasza Bekasa nie dali za wygraną i w 88. minucie po rzucie rożnym na listę strzelców wpisał się Filip Soboń. Dwie minuty później Jan Paczyński doprowadził do wyrównania. Ostateczni unici dołożyli jeszcze jedną bramkę i sięgnęli po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Łukasz Spławski, który popisał się kapitalnym uderzeniem głową z „szczupaka”.

Polonia rozbija beniaminka

Polonia Środa Wielkopolska po ostatniej porażce z Notecią Czarnków (1:4) zareagowała w najlepszy sposób, w jaki mogła. Podopieczni trenerów Pawła Juszczyka i Marcina Duchały rozbili na wyjeździe Wikęd Luzino (4:0), strzelając po dwie bramki w każdej połowie. Dublet w tym spotkaniu zaliczył Jędrzej Drame, który był autorem trzeciej i czwartej bramki. Warto dodać, że w 28. minucie zawodnik gospodarzy Mateusz Dąbrowski kopnął bez piłki Piotra Skrobosińskiego za co obejrzał czerwoną kartkę i Wikęd od tego czasu grał w „10”.

Sokół z pierwszą porażką

Piłkarze Sokoła Kleczew ulegli Gedanii Gdańsk 1-2 w trzeciej kolejce III ligi gr. 2. Honorową bramkę dla ekipy trenera Łukasza Cichosa w drugiej części spotkania zdobył Mateusz Wzięch, dla którego była to druga bramka z rzędu.

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo

W 21. minucie Patryk Palat otworzył wynik dla Pogoni i to zespół z Wielkopolski schodził z jednobramkowym prowadzeniem do szatni. Po zmianie stron autor pierwszej bramki dołożył kolejną. W 72. minucie Łukasz Grabowski uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i Pogoń prowadziła już 3:0. Gospodarze zdobyli honorową bramkę w 86. minucie z rzutu karnego. Tym samym zespół z Nowych Sklamierzyc utrzymał się na pozycji lidera.

Warta Poznań dała sobie w Radomiu "wyszarpać" punkt.Zobacz, jak oceniliśmy Zielonych -->

Radomiak - Warta Poznań 3:2. Głupio stracony remis. Zobacz o...