Wojciech Buras
Industria Kielce inauguruje turniej IHF Super Globe. Śledź naszą relację live.
Industria Kielce inauguruje turniej IHF Super Globe. Śledź naszą relację live. Anna Benicewicz-Miazga
Industria Kielce zagrała pierwszy mecz na turnieju IHF Super Globe w saudyjskim Dammam. Mistrzowie Polski zamierzyli się z bahraińskim Al-Najma i zagwarantowali kibicom niespodziewane emocje. Rzut dający zwycięstwo kielczanom padł na parę sekund przed końcową syreną. Bramkę zdobył Szymon Sićko. Zobacz zapis naszej relacji live z tego spotkania.

Industria Kielce - Al Najma. Zapis relacji live

Industria Kielce - Al Najma 27:26 (17:13)
Industria: Wałach, Wolff, Błażejewski – Nahi, Wiaderny 2, Sićko 3, Gębala 1, D. Dujszebajew, Karacić 1, Olejniczak 1, Tharstarson 2, A. Dujszebajew 2, Paczkowski 4, Kounkoud 2, Karaliok 5, Tournat 4.

Koniec spotkania. Kielczanie napsuli sobie sporo krwi w drugiej połowie meczu, ale odnieśli pierwsze zwycięstwo w turnieju na parę sekund przed końcem.

Szymon Sićko trafia atomowym rzutem pod poprzeczkę i daje Industrii Kielce wymęczone zwycięstwo!

Miłosz Wałach obronił rzut z drugiej linii. 13 sekund do końca, tym razem to Talant Dujszebajew poprosił o przerwę. Ostatnia akcja tego meczu będzie należała do zespołu z Kielc.

Dobra gra w defensywie kielczan. Sićko technicznym rzutem trafił do siatki po kontrze. Minuta do końca. Jest remis. O czas poprosił trener drużyny z Azji.

Al-Najma obejmuje prowadzenie na 2,5 minuty przed końcem. Po drugiej stronie parkietu spudłował Karaliok...

Kielczanie grają w osłabieniu. W 57 minucie Al-Najma doprowadza do remisu po 25.

Przechwyt i gol Kounkoud. Industria Kielce prowadzi 25:24 w 55 minucie.

Dwie bramki z rzędu dla Al-Najma. W następnej akcji pudłuje ze skrzydła Dylan Nahi i piłkę na prowadzenie mają zawodnicy z Bahrajnu. Jest 54 minuta.

W 49 minucie Igor Karacić nie trafił rzutu karnego. Dobrze w bramce interweniował Miłosz Wałach. Szymon Sićko dał kielczanom dwubramkowe prowadzenie w 50 minucie. Przez pewien moment tego spotkania tablica wyników wskazywała remis.

W 44 minucie gol Karalioka dał oddech kielczanom, ale nie na długo. W kolejnej akcji znów skuteczni są szczypiorniści Al-Najma. Jest 21:20.

W 40 minucie padła bramka kontaktowa dla zespołu z Bahrajnu. Mistrzowie Polski popełniają zbyt wiele błędów w ataku i od dłuższego czasu nie mogą znaleźć sposobu na defensywę rywala.

W 37 minucie rzutu ze skrzydła nie trafił Szymon Wiaderny. Odpowiedzieli zawodnicy Al-Najma i zbliżyli się na różnicę 2 goli.

Andreasa Wolffa zmienił w bramce Miłosz Wałach, który już w swojej pierwszej interwencji obronił rzut karny.

Wynik dla drużyny z Kielc otwiera w drugiej połowie Artiom Karaliok w 31 minucie spotkania.

Koniec pierwszej połowy meczu. Mistrzowie Polski mogli prowadzić wyżej, ale spudłowali kilka dogodnych sytuacji. Ostatecznie wygrywają pierwszą część meczu 17:13.

Na kilka sekund przed zejściem do szatni o czas poprosił Talant Dujszebajew i ustawił akcję pod Michała Olejniczaka. Reprezentant Polski trafił niemalże równo z syreną i dał kielczanom czterobramkowe prowadzenie.

W 25 minucie Szymon Sićko przestrzelił rzut karny.

W 24 minucie bramkę z koła zdobył Tournat po asyście Michała Olejniczaka.

W 20 minucie meczu trafił ze skrzydła Szymon Wiaderny. O czas poprosił szkoleniowiec Al-Najma.

W 15 minucie dwie bramki z rzędu trafił Alex Dujszebajew i wyprowadził kielczan na dwubramkowe prowadzenie. Oba gole padły po indywidulanych akcjach.

W 13 minucie Karaliok trafia w twarz swoje przeciwnika. Sędziowie sprawdzali sytuację na monitorach. Ostatecznie zdecydowali się upomnieć zawodnika karą dwóch minut.

W 11 minucie trafił ze skrzydła Paweł Paczkowski. Na prawym rozegraniu w zespole kieleckim występuje Alex Dujszebajew. To pierwszy mecz kapitana po urazie odniesionym w meczu przeciwko PSG w Lidze Mistrzów.

Świetny start Artioma Karalioka. Trzy rzuty z koła, wszystkie skuteczne.

W bramce Industrii zaczął Andreas Wolff, który wraca po kontuzji pleców. Już w 2 minucie zaliczył swoją pierwszą interwencję.

Zawodnicy Industrii Kielce przebywali w ostatnim tygodniu na zgrupowaniach swoich reprezentacji, szlifując formę przed styczniowymi mistrzostwami Europy w Niemczech. Już w poniedziałek wyruszyli w podróż do Dammam w Arabii Saudyjskiej, by rozegrać turniej IHF Super Globe. Rozgrywki zrzeszają najlepsze zespoły z całego świata, a rywalizacja o końcowy triumf potrwa do niedzieli.

Nikogo nie trzeba namawiać, aby pojechać i zagrać w Super Globe. Krótko mówiąc, wygrywasz cztery mecze i jesteś najlepszy na świecie. W Lidze Mistrzów do osiągnięcia sukcesu potrzeba kilku długich miesięcy pracy. W Dammam będzie intensywnie, ciężko i ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Czeka nas daleka podróż, ale to tylko cztery spotkania do spełnienia marzeń i zdobycia trofeum, którego jeszcze w naszej gablocie nie ma

- powiedział Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii Kielce.