Tak Jesus Imaz uciszał kibiców Legii
Tak Jesus Imaz uciszał kibiców Legii PAP/Leszek Szymański
Wielkie emocje w meczu Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok. W hicie PKO Ekstraklasy długo prowadziła drużyna gospodarzy, ale lider z Podlasia się nie poddał i w końcu dopiął swego. Po świetnej asyście reprezentanta Polski Dominika Marczuka wynik na 1:1 ustalił Jesus Imaz. Hiszpan nie omieszkał celebrować gola przed Żyletą, którą symbolicznie uciszył. Oto jak wygląda tabela po 27. kolejce. Ścisk niesamowity!

Legia - Jagiellonia wynik meczu 1:1. Gual i Imaz bohaterami

To był prawdziwy hit nie tylko na papierze. Jagiellonia mimo zmęczenia grą w środę w półfinale Pucharu Polski (porażka z Pogonią Szczecin po dogrywce) cały czas dotrzymywała kroku. Mecz mógł się z tego powodu różnie potoczyć.

To właśnie Jagiellonia w 2 minucie mogła objąć prowadzenie, kiedy uderzał Dominik Marczuk. Potem do głosu doszła jednak już Legia. Zapowiedzią gola był strzał w poprzeczkę Tomasa Pekharta.

Kibice Jagiellonii na wyjazdowym meczu z Legią. Wypełnili sektor gości

Wreszcie w 30 minucie Josue fantastycznie uruchomił Marca Guala, a ten bez sentymentów pokonał byłych kolegów - i było 1:0. Był to drugi występ Hiszpana przeciw Jagiellonii. Tę radosną chwilę zdecydował się celebrować.

Legia - Jagiellonia 1:1 w hicie Ekstraklasy
Legia - Jagiellonia 1:1 w hicie Ekstraklasy Adam Jankowski

Tabela PKO Ekstraklasy po meczu Legia - Jagiellonia

W drugiej połowie mecz był jeszcze bardziej zacięty. Jagiellonia w 83 minucie dopięła swego. Po znakomitym zagraniu Dominika Marczuka to Jesus Imaz trafił do pustej siatki. Więcej bramek już nie obejrzeliśmy.

Jagiellonia nie przegrała, ale jej przewaga stopniała w tabeli PKO Ekstraklasy. Zamiast czterech punktów ma tylko dwa przewagi nad Śląskiem Wrocław. Trzeci na podium Lech Poznań zbliżył się do niej na cztery punkty.

A Legia? Zajmuje dopiero piątą lokatę w tabeli. Ma tyle samo punktów co Raków Częstochowa, czyli 45. Do Jagiellonii traci aż siedem. Czy jest już po wszystkim?

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok (w skali 1-6):